north italy
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תחבורה בצפון איטליה

עזרה בתכנון מסלול טיול לצפון איטליה? השאירו פרטים 👇

צפון איטליה הוא יעד מדהים ויכול להיות נגיש גם עבור צעירים או אנשים ללא רישיון נהיגה שרוצים לחוות את האיזור, בהחלט ניתן לבקר באיזור האגמים ובערים ועיירות רבות.

במאמר זה נספר לכם מהן דרכי ההתניידות בצפון איטליה, כיצד מומלץ להתנייד, האם כדאי לשכור רכב או שמא לנסוע בתחב"צ, האם התחב"צ יעילה ונוחה? מאמר זה נוצר על מנת לספק לכם המלצות וטיפים על תחבורה ציבורית, מידע על מוניות, השכרת רכב, מידע על כבישי אגרה, הגעה ממקום למקום ועוד.

האם ניתן לנסוע לצפון איטליה בתחבורה ציבורית?

רבים מהישראלים נוסעים מדיי שנה לצפון איטליה ופוקדים את אתרי התיירות השונים, לרוב מדובר בטבע, אגמים והאיזור ההררי של צפון איטליה כמו הרי הדולמיטים, האגמים האלפיניים, פארקים ועוד, אך רוב הישראלים סבורים כי הברירה היחידה שיש להם היא התניידות ברכב , בעוד אין כך הדבר, חלק מאתרי הטבע כמו פסגות או אגמים, בוודאי עיירות וכפרים בצפון איטליה נגישים גם  בתחבורה ציבורית, אבל אין ספק שמבחינת נוחות, רכב יהיה נוח יותר כדי לבקר למשל בדולמיטים, או כדי להגיע לכרם ספציפי או לאתר סקי בחורף.
מי שמחליט לעשות טיול בתחב"צ בדרך כלל נוחת במילאנו ומשלב רק ערים גדולות כמו ורונה, ונציה, ברגמו , בעוד בפועל ניתן להגיע לעיירות סביב אגם גארדה, למשל להגיע לתחנת הרכבת בעיירה פסקיירה או בעיר דסנזאנו , כמו כן ניתן להגיע לעיר קומו או לעיירה וורנה גם בתחב"צ.
רכבת ממילאנו יכולה להיות מצויינת גם למי שרוצה למשל לנסוע לאיזור ג'נובה, לפורטופינו וצ'ינקווה טרה או כדי להגיע לאיזור אמיליה רומאנה למשל בולוניה או בכלל למי שרוצה להמשיך לפירנצה, טוסקנה או בכלל  לרומא ודרומה עד לנאפולי וסורנטו.

נסיעה בתחבורה ציבורית תחסוך לכם כסף

ישנם ישראלים שבוחרים לנחות במילאנו או ונציה , לטייל קודם בערים הללו רגלית ולהשתמש בתחבורה הציבורית המצויינת ורק לאחר מיצוי הערים הללו, שוכרים יום למחרת רכב ונוסעים עימו ליעד הבא בין אם זה אגם גארדה, הדולמיטים או כל יעד אחר, על ידי אפשרות זאת, חוסכים כמה ימי השכרת רכב , שכן בערים איטלקיות, יש איזורים ללא מכוניות ורכב הוא בעיקר נטל ובנוסף, חניה תעלה לכם לרוב הרבה כסף.

אז איך מומלץ להתנייד בתחב"צ ומה יהיה הבסיס הכי טוב להתניידות?

עבור יעד לחופשה בצפון בהתניידות בתחב"צ, מילאנו בסיס מצויין כדי להנייד לצפון איטליה ברכבת, תוכלו לקחת רכבות אזוריות י ממרכז מילאנו, בנסיעות הנמשכות 90 דקות, ולהגיע לברגמו או  ברשיה למשל. אם אתם מוכנים לנסיעות ארוכות, קחו רכבת של שעתיים – Regionale, כדי להגיע  לפארמה , טורינו, ממילאנו ניתן להגיע אל בולוניה , פירנצה , פדובה, וונציה .

הפרכת מיתוסים בנוגע לנהיגה בצפון איטליה

איטליה  קנתה לעצמה שם קצת מפוקפק בכל הנוגע לנסיעה בכבישים, ישראלים רבים ימהרו להזהיר אתכם כי אם תסעו לאיטליה, צפו לחזור עם כמה קנסות וכי הנהיגה מסובכת בשל כבישי האגרה, כי הכבישים בדולמיטים מפותלים או מסוכנים, כי הנהיגה מאתגרת, קשה ועוד ,הדבר אינו תמיד תואם את המציאות וחלק גדול מהאזהרות, נובעות מחוסר היכרות, האמת היא שהכבישים באיטליה, במיוחד בצפון איטליה הם מצויינים, כבישי האגרה אינם מסובכים כלל לתשלום ואם תצייתו לחוקים, רוב הסיכויים שתחזרו ללא קנסות. 

השפעת מגיפת הקורונה על השכרת רכבים

בשנה האחרונה  מחירי השכרת רכב לטיול בצפון איטליה או בכלל באירופה עלו משמעותית, לאחר מגפת הקורונה ולאחר ששלוש שנים כמעט ולא היתה תיירות באירופה ובפרט באיטליה, מחירי הרכבים נגזרים מהיצע וביקוש ולכן מומלץ מאוד לא להיזכר ברגע האחרון ולהזמין רכב הרבה זמן מראש, לפחות כמה חודשים מראש, הדבר עלול להיות קריטי, שכן מחירי השכרת הרכב יכפילו עצמם ככל שתאריך הנסיעה יהיה סמוך.  גם מחירי הדלק גבוהים  יותר באיטליה, כמו בכל אירופה ובמדינות מסויימות כמו צרפת, גם ראינו משבר דלק באופן שבו ישראלים הגיעו לתחנות דלק והן היו ריקות. 

רישיון בינלאומי-צריך או לא צריך?

בהחלט צריך, לפני היציאה לחו"ל,גשו לסניף הקרוב לביתיכם והגישו בקשה לרישיון נהיגה בינלאומי .מבחינה חוקית, אתם מחוייבים לשאת אתכם גם את הרישיון הישראלי וגם את הרישיון הבינלאומי הזה, אמנם כדי לנהוג באיטליה, הרישיון הישראלי שלך פעמים רבות  יספיק , אך יש צורך בכך למקרה שתעוכב על ידי שוטר, בנוסף חלק מחברות ההשכרה יסרבו לתת לך רכב ללא רישיון בינלאומי, מאחר והעלות היא שולית וזניחה ומתבטאת במספר שקלים בודדים (8-10 ש"ח לרוב) אנו סבורים כי לא מומלץ לקחת את הסיכון וכדאי להצטייד ברישיון הבינלאומי.

מהירות נסיעה בכבישים

המהירות המותרת באיזור בנוי סביב ערים  הינו ברוב המקרים מהירות של 50 קמ"ש , לעומת זאת בכבישים של איזור כפרי ופחות צפוף המהירות תעלה ותגיע ל- 110 קמ"ש , אך שימו לב כי המהירות תשתנה בסופי שבוע, כאשר רק אז תוכלו להגביר מהירות, מפאת פחות צפיפות בכבישים, תוכלו להגיע עד לכדי מהירות של 130 קמ"ש .

פעמים רבות נהגים ישראלים מתלוננים ואומרים לנו שרק  הם צייתו לחוק, כל האיטלקים נסעו במהירות  הרבה מעל המותר ואפילו צפרו לישראלים, הפחד מלעבור את המהירות ולקבל קנסות היה במאבק עם הרצון להשתלב בתנועה, האמת היא שלרוב,  האיטלקים יודעים שהם כנראה לא יקבלו קנסות, אין באמת אכיפה, כל עוד הם נהגו באופן אחראי ולא בצעו עבירה , יחד עם זאת, אם אתם תיירים, מומלץ לא לסמוך על המזל ולהשתדל לציית להוראות המהירות ולנסוע במהירות המותרת ובאם אתם עוברים אוה שהחריגה תהיה סבירה,  המשטרה בהחלט יכולה לא רק לגבות קנסות, אלא לעכב או לעצור אתכם במקום, כמובן במידה ומדובר בנהיגה חריגה. 

נהיגה בשכרות

אנו ממליצים לכם שלא לעלות על ההגה אם שתיתם אלכוהול , שכן אחוז האלכוהול הוא ברף הנמוך שלו, מספיק ששתיתם 0.05%, כדי להסתבך עם המשטרה שזאת כמות של מספר בודד של משקאות אלכוהוליים, אם תעלו על ההגה כשאתם ממש שיכורים, ותתיפסו, אתם תיעצרו.

מה לגבי חניה?

קווים בצבע לבן מסמנים בשטח ציבורי מותר לחניה ופנוי וקווים בצבע כחול  מסמנים שמותר לחנות, אך בכפוף לתשלום.  תצטרכו ללכת למכונהמספר מטרים ולהחליט לכמה זמן תרצו לשמור את החניה  , את הכרטיס שתקבל, שים על שמשת הרכב  .

 בחניונים מוסדרים  יש דוכנים לא מאוישים , אך יש מכונות . תצטרכו להוציא כרטיס עם הכניסה לחניון ולאחר החזרה לחניון תעברו דוכן או במכונה כדי להחליף את  במכונת התשלום האוטומטית כדי לשלם וכדי שהמחסום ייפתח לך ליציאה עם הרכב.

נהיגה בצפון איטליה

כבר הפרכנו כמה מיתוסים על הכבישים, עכשיו הגיע הזמן לספר לכם, שבניגוד לשמועות, הנהגים באיטליה לא עצבניים ולא נוהגים באופן בלתי אחראי, בוודאי לא בצפון איטליה, בה הנהיגה מאוד בטוחה ורגועה, לא תראו עקיפות מסוכנות, צפירות או נהגים חסרי סבלנות, אלא דווקא אדיבות על הכביש.

מה מצופה ממך? השתלב בכביש, הישאר בנתיב הימני בלבד כשאתה או את נוסעים בכביש, במיוחד בכביש המהיר. הצד  השמאלי מיועד רק לכלי רכב כבדים. 

הסבר על הכבישים

Autostrade 

באיטליה יש כבישי אוטוסטראדה אלה הם הכבישים המהירים, והם יסומנו בשילוט בצבע ירקרק ויהיו מסומנים על ידי האות  A, , כביש פופולרי במיוחד הוא הכביש בין העיר רוצא לפירנצה הנקרא A1. אך לא כל הכבישים יהיו ממוספרים בדרך זו, ישנם כבישים שיקשרו בין שתי ערים , למשל באיזור טוסקנה .

ישנן אוטוסטרדות המהוות כבישי אגרה בתשלום, כבישים אלה נקראים Strade Statale , התשלום הולך למדינה ולא לגורם פרטי, הכביש יהיה לרוב בעל שני נתיבים, השילוט יהיה בצבעי כחול. 

להלן הרשימה של הכבישים המהירים המחייבים בתשלום אגרה בצפון:

 • A1: מילאנו – בולוניה – פירנצה – רומא – נאפולי.
 • A4: טורינו – מילאנו – ונציה – טריאסטה.
 • A5: טורינו – אאוסטה – מון בלאן.
 • A6: טורינו – סבונה.
 • A7: מילאן – גנואה.
 • A8: מילאן – וארזה.
 • A9 Lainate-Como אוטוסטרדה דיי לאגי
 • A10 גנובה/גנואה- Ventimiglia אוטוסטרדה דיי פיורי
 • A11 פירנצה/פירנצה-פיזה אוטוסטרדה פירנצה מארה
 • A12 ג'נובה/גנואה-רוזיניאנו-צ'יוויטווקיה-רומא/רומא אוטוסטרדה אזורה
 • A13 בולוניה- פדובה
 • A14 בולוניה -טרנטו
 • A15 פארמה – לה ספציה
 • A25 טוראנו – פסקארה Autostrada dei Parchi
 • A26 ג'נובה/גנואה- גרבלונה
 • A27 בלונו-ונציה/ונציה
 • A28 Portugruaro – Conegliana
 • A31 ויצ'נזה -ת'יין אוטוסטרדה דלה ואל ד'אסטיקו
 • A32 טורינו/טורינו – ברדונצ'יה אוטוסטרדה דל פריז'וס
 • A33 אסטי – קונאו
 • A34 Villesse – Gorizia
 • A35 ברשיה – מילאנו

ניתן לשלם עבור כביש  אגרת האוטוסטרדה שלך בעת היציאה מהכביש המהיר, במזומן, בכרטיס או בטלפס.

עלויות האגרה של Autostrade תלויות במספר הקילומטרים שנסעת בממוצע, בממוצע תשלם 7.5 יורו לנסיעה של 100 ק"מ .

כדי לשלם את האגרה בכרטיס או במזומן, תוכלו לעבור בשערים עם שלטים על רקע כחול המציינים יד עם מטבעות או 3 כרטיסים (Viacard ועוד שניים אחרים) 

.כשתתקרבו עם הרכב, בחרו בנתיב Telepass או בנתיב 'ביגליטו'.

סביר להניח נתיב 'ביגליטו'.

טלפס מיועד רק למי שמחזיק כרטיס -לא רלוונטי לרכב שכור ותיירים.

Biglietto lanes – biglietto  זה הנתיב הרלוונטי לך.

לחץ על הכפתור להוצאת כרטיס, קח אותו ושמור  אותו ביציאה, הוא ההוכחה שנכנסת לכביש המהיר ,אם תאבד את זה, יגבו ממך סכום גבוה יותר מההתחלה של הכביש המהיר , שזה  מאות קילומטרים ולא רק במקטע הספציפי אליו נכנסת.

היציאה מהכביש המהיר Autostrade נקראות 'uscite'. אז תיתקלו בתא אגרה מאוייש או בלתי מאוייש שבו תשלמו את האגרה.

Carte נתיב לתשלום האגרה באמצעות כרטיס אשראי ,המתן להודעת "תודה" ובאיטלקית  ' grazie ' .

מזומן -מסומן על ידי ציור של מטבעות ושטרות.

האם יש צורך במדבקה?

בניגוד למדינות אחרות, באיטליה אין מדבקת אגרה בעבור הכבישים המהירים (אוטוסטרדה) , זה אומר שיש סימון כשנכנסים לכביש המהיר ומשלמים ביציאה ממנו. מחוייבים כאמור לפי קילומטרים. 

טראם במילאנו
טראם במילאנו

נסיעה ממילאנו אל האגמים בצפון

ממילאנו תוכלו לקחת רכבת של שעה ו-45 דקות אל אגם מאג'ורה קחו את רכבת  Regionale לעיירת החוף המקסימה עם טיילת מרהיבה ומסעדות הנקראת ארונה או לעיירת הנופש הפופולרית ביותר סביב האגם הנקראת סטרסה.

כדי להגיע לאגם גארדה קחו את הרכבת עד ברכבת לדסנזאנו או לפסקיירה.

ישנן גם אפשרויות להגיע לאגם קומו, רכבות יוצאות כל שעה מתחנת Milano Cadorna לעיירות קומו,לחוף המזרחי של אגם קומו תגיעו תוך 70 דקות עם Regionale ממילאנו צ'נטראלה לעיירה היפה Lecco , או לעיירה עם הנוף ההררי המקסים Colico , או לעיירה היפה ביותר לתחנת Varenna-Esio – מוורנה אפשר לקחת כבר שייט במעבורת  אל העיירה היפה בלאג'יו , אל העיירה מנאג'יו ובכלל המעבורת תחלוף על פני כל אגם קומו.

ממילאנו תוכלו לנסוע אפילו אל אגם לוגאנו שבאיזור השוויצרי 'טיצ'ינו', רכבות בשם זה שמגיעות תוך פחות מ-80 דקות. 

רעיון נוסף ליום טיול מוצלח במיוחד ממילאנו יהיה לקחת רכבת לטיראנו מתחנת מילאנו צ'נטראלה, רכות אלה עוברות לאורך חופו של אגם קומו.

ומטריאנו הרכבת המפורסמת  ברנינה מטיראנו לסנט מוריץ.

הנסיעה ממילאנו לסנט מוריץ נמשכת  כחמש שעות, בנופים עוצרי נשימה.

מטרו

באיטליה יש גם מערכת מטרו בחלק מהערים (Metropolitana) למשל במילאנו, טורינו, גנואה ועוד . המטרו נפתח ב-5:30 בבוקר וופועל עד 23:30 , לרוב פועל כל מספר דקות.  ניתן לרכוש כרטיס יומי ו כרטיס למספר ימים, לשבוע, לחודש ולשנה שלמה.

בתחנות תראו מכונות הניתנות לתפעול במספר שפות, כולל אנגלית כמובן. 

רכבות באיטליה
רכבות באיטליה

רכבות בצפון איטליה

איטליה מרושתת כולה ברכבות ולמעשה היא נחשבת לאחת מהמדינות המחוברות ומקושרות ביותר על ידי רכבות, במיוחד  בצפון איטליה. המדינה מנהלת את הקווים על ידי חברה שנקראת  Ferrovie dello Stato .

הרכבות לרוב מודרניות, ממוזגות ונוחות, ישנה חלוקה למחלקות, מחלקה ראשונה (הנקראת פרימה) נחשבת לטובה ביותר, לאחר מכן מחלקה שנייה ( שבה יש לרוב מקומות לארבעה מושבים, שישה או שמונה . רבים שואלים האם מומלץ לרכוש כרטיס מעט יותר יקר למחלקה הראשונה, התשובה היא שלא, אלא אם כן אתם נוסעים בלילה ומחפשים לנוח או לישון  ואז יהיה לכם הרבה יותר נוח לפרוס את הרגליים במחלקה ראשונה, כמובן היא תהיה ריקה יותר ושקטה יותר. 

מתי הרכבת עמוסה ומתי מומלץ לרכוש כרטיס?

שימו לב כי בקיץ רכבות איטלקיות עלולות להיות עמוסות ולכן בתקופות שיא מומלץ לרכוש כרטיסים מראש דרך אתרי האינטרנט, לרוב ככל שתתקרבו לתאריך הנסיעה המחיר יהיה גבוה יותר, רכישת כרטיסים מראש תוזיל את הנסיעה.

מתי הרכבת תהיה הכי צפופה? לרוב בימי שישי  וכן בסופי שבוע ובחגים, בעיקר בערים היותר גדולות . החודש הצפוף ביותר הוא חודש אוגוסט, בקיץ .

עוד מידע על קווים, זמנים והנחות

יש מספר רשת רכבות באיטליה, אחת המקשרת בין דרום לצפון, בין נאפולי למילאנו, ועוברת דרך מרכז איטליה רומא, פירנצה ,בולוניה  ויש רכבת שחוצה את כל צפון איטליה , ניתן לרכוש כרטיסים לרכבת הכוללים ארוחה.

לוחות זמנים  של קווי הרכבת מפיעים הן באתרי האינטרנט והן על קיר בכל תחנה. 

בתחנות רכבת יש תאי אחסון למזוודות למי שרוצה להשאיר מזוודה לשמירה על מנת לטייל ללא עול המזוודה, במידה והגעתם לעיר ואתם לא לנים בה או טרם קיבלתם מפתח לחדר במלון. 

אם אתם מתחת לגיל 26, תוכלו לקבל 10% הנחה לנסיעות פנים, אם אתם  מעל גיל 75 תוכלו לקבל 15% הנחה . ילדים בני 11 ומטה מקבלים 50 אחוז הנחה  ,ילדים מתחת לגיל 4 לא משלמים כלל.

אוטובוס
אוטובוס

אוטובוסים בתוך העיר

בצפון איטליה העיירות  מקושרות בקלות באוטובוסים, היעדים הפופולריים הן עיירות סקי בדולומיטים, עיירות  באיזור ונטו, אזור האגמים.

ערי איטליה מרושתות היטב גם בקווי אוטובוס והדבר נכון גם לגבי צפון איטליה,  חשוב לדעת כי ניתן לרכוש כרטיס מנהג האוטובוס, אך לעתים קרובות אלה אוזלים, לכן ברוב הערים מומלץ לעלות לתחבורה ציבורית, כשבידכם כבר כרטיס. יש מכונת כרטיסים ליד תחנת האוטובוס אך לעתים גם שם הכרטיסים יאזלו, ניתן לרכוש כרטיס לאוטובוס בקיוסק. שימו לב שאם הנסיעהמ מיועדת לסופי השבוע ובעיקר בימי ראשון, מומלץ להקדים ולרכוש כרטיס מראש ולא להמתין ליום ראשון שאז חנויות סגורות וגם יש עומס גדול יותר.

אימות כרטיסים

לא משנה באיזה תחבורה ציבורית תסעו באיטליה, נדרש לאמת את הכרטיס ולהעבירו במכונה לפני  העליה לרכבת או לאוטובוס.

במידה ולא תאמתו את הכרטיס, הקנסות גבוהים מאוד. את הקנס ניתן לשלם מיידית או בכל סניף דואר , אך חובה לעשות זאת עד חודשיים מקבלת הקנס. 

היכן ממוקמת תחנת האוטובוס?

כדי למצוא תחנות אוטובוס לרוב חפשו את הפיאצה המרכזית בעיר, האוטובוס יחלוף לידה  או ליד השער הראשי של העיירה, באם מדובר בעיר עתיקה קטנה.

איזה חברות מפעילות קווי אוטובוס והיכן?

Austostradale,  היא חברת האוטובוסים לה יש קווים בעמק ההררי אאוסטה ודולומיטים, האוטובוסים עוברים בעיירות הסקי הפופולריות כגון מדונה דל קמפיליו וקורטינה ד'אמפצו. 

בהרי הדולומיטים, עובדים קווי אוטובוס של חברת SAD ובאאוסטה, יש קווי אוטובוס של חברת SAVDA .

באזור האגמים עובדת חברת  SAIA, בברשיה חברת APT  מפעילה קווים בוורונה. באגם קומו, חברת SPT מפעילה את האוטובוסים המגיעים לכל  העיירות סביב האגם.

מוניות בצפון איטליה

האם תעריף המונית בצפון איטליה אחיד?

לא, כמו בארץ, גם בצפון איטליה ישנם תעריפים שונים , הבדלי מחירים בין הבוקר לערב וגם תעריפים שונים בסופי שבוע, בימי  ראשון המחיר יקר יותר.

תעריפי המוניות כתובים בשדה התעופה ליד המוניות שמחכות בתחנת המוניות המחירים המופיעים הם לכיוון אחד.

כשנכנסים למונית, יש להסתכל תמיד במונה , יש תעריף 1,2,3 אם רק יתצאתם ואתם בתעריף 2 או 3, כנראה שמרמים אתכם.

באיטליה לא נהוג לתת טיפ לנהג המונית,, אלא אם כן הנהג מאוד סייע לכם עם המזוודות  .

אם אתה יכול, עדיף לקחת  מונית מתחנת מוניות , מפחית סיכון להיתקל בנהג שייקח מכם מחיר מופקע.

ודא שהמונה פועל. אם הנהג אומר לך  שהמונה מקולקל, סיכוי גבוה שהוא יגבה מכם מחיר מופקע ומדובר בתחבולה.

רצוי שתדעו את הכתובת גם באיטלקית, נהגים רבים לא יודעים אנגלית והרחובות מאוד דומים בשמות, בהחלט ייתכן שתגיעו למקום הלא נכון.

תשאלו מראש לפני הנסיעה ובררו כמה עולה תעריף הנסיעה , קחו בחשבון שאם אתם נוסעים בלילה או אם יש לכם כבודה, ייקחו מכם תוספת.

השתדלו לא להיכנס למוניות עם שטרות גדולים של 50 יורו כשאתם מגישים שטר לנהג המונית, בעיקר אם לא סגרתם מחיר מראש, רצוי לעלות למוניות כשיש בידיכם מטבעות ושטרות קטנים יותר.

העברות

שירותי העברה  ברכב

שירות רכב שחברות מארגנות כדי לאסוף אותך מהשדה אל העיר. רבות מהחברות יציעו לכם מחירים  שיכולים להיות דומים למונית או לא גבוהים מאוד בהשוואה למונית, ישנן הסעות שעושות סיורים וטיולים, שירותי העברת רכב כוללים נהג מקצועי, לרוב דובר אנגלית.

שאלות ותשובות

קנו כרטיס במכונות או בדלפקים למשל דרך Trenitalia או דרך איטלו יש דוכני כרטיסים. מכונות כרטיסים מקבלות מזומן או כרטיס. 

רכבות – הדרך הזולה ביותר להתניידות באיטליה היא באמצעות נסיעה ברכבת, שכן כרטיס יעלה בין 10-30 אירו. 

הזמן הטוב ביותר לביקור בצפון איטליה הוא בחודשים אפריל עד תחילת ספטמבר , מזג אוויר  מאפשר טיול בטבע ויש ימים ארוכים של שמש ואור עד מאוחר בערב. בחודשים יולי ואוגוסט יכול להיות מאוד חם וצפוף אבל מתאים למי שרוצה להשתכשך באגמים, לרבוץ בחופים ליהנות מפארקי השעשועים ושייט בסירה.

Trenitalia היא חברת הרכבות הגדולה ביותר באיטליה המפעילה רכבות רגילות ומהירות

מומלץ להגיע 20-30 דקות לפני שעת היציאה של הרכבת  כדי שתוכלו למצוא את הרציף מבלי להילחץ.

לחזור למשהו ספציפי?

סיורים ופעילויות באיזור אגם גארדה

סיורים ופעילויות בדולומיטים

חוויה באיטליה מתחילה כאן

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן