north italy
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השכרת רכב בצפון איטליה

עזרה בתכנון מסלול טיול לצפון איטליה? השאירו פרטים 👇

השכרת רכב:

 1. שימו לב שברוב מנועי החיפוש והמובילים שביניהם DiscoverCars ו RentalCars אתם ב90 אחוז מהמקרים לא תקבלו בפועל את הרכב שביקשתם, אלא בפועל מדובר *בקטגוריה מסוימת של רכבים. ממליץ לפני שאתם מבצעים את ההזמנה, לברר ישירות מול חברת ההשכרה מה הם הרכבים הרלוונטיים לאותה קטגוריה ולוודא שזה מתאים לצרכים שלכם. כי בפועל הרכב שתקבלו נתון לקטגוריה שהזמנתם ולזמינות הרכבים בפועל בעת לקיחת הרכב.
* באתר DiscoverCars יש בחברות מסוימות ודגמים מסוימים, הבטחה לקבלת רכב ודגם מדויק. אני במקרה הזמנתי לפני כשבוע מאתר DiscoverCars רכב Alfa Romeo Tonale ואכן קיבלתי את הדגם שהזמנתי בדיוק.
מצורף לפוסט צילום מסך שממחיש – זה נקרא "Car Model Guaranteed"
 
2. סעיף סופר סופר חשוב לגבי ביטוחים וכיסויים דרך חברות ההשכרה.
במקרה ולא לקחתם מחברת ההשכרה "ביטוח ביטול השתתפות עצמית" או Zero Deductible\SCDW במינוח המקצועי, חברת ההשכרה בעצם תתפוס מסגרת שתהיה במצב PENDING שהסכום ינוע בין 800 -2500 יורו – תלוי חברת ההשכרה וסוג הרכב שאתם תיקחו. זה בעצם מבטח את חברת ההשכרה לגבות מכם בעת הצורך דמי השתתפות עצמית במידה ותגרמו נזק לרכב. חברת ההשכרה יכולה להחליט עפ"י שיקול דעתה את הסכום שהיא תרצה לגבות בהתאם לנזק בפועל.
ראשית ניתן הגדרה למספר מושגים בסיסיים אך חשובים:
CDW – כיסוי לנזקי רכוש של הרכב בניכוי השתתפות עצמית
TP (Theft Protection) – כיסוי כנגד גניבות בניכוי השתתפות עצמית
TPL (Third Party Liability) – זה בעצם כיסוי עבור צד ג' – נזקי גוף ורכוש
 
שלושת המושגים הראשונים שציינתי בדר"כ כלולים כחלק ממחיר ההשכרה ומדובר בעצם בכיסויים הבסיסיים שחייבים להיות כחלק מכל השכרת רכב בכל חברה.
** חשוב לציין שיש נזקים ספציפיים לרכב שהביטוחים הללו לא יכסו כגון: נזק לשלדה\מרכב תחתון, מראות\שמשות, פנסים. אלו נזקים שיוחרגו בדר"כ ויש לברר פרטנית מול חברת ההשכרה מהי ההשתתפות עצמית הפרטנית שיש לשלם במקרים אלו – אלא אם כן אתם תדאגו לביטוח ביטול השתתפות עצמית\ ביטוח לרכב שכור בחו"ל דרך חברת ביטוח ישראלית\ ביטוח Full Coverage דרך DiscoverCars ואז אתם יכולים להוריד את הדאגה והלחץ לגמרי **
 

עכשיו אסביר לגבי סוגי הביטוחים שיש לגבי השכרת רכב בחו"ל ולמה כדאי לכם מאוד לעשות ביטוח כזה:

ביטוח ביטול השתתפות עצמית – זה יהיה הביטוח היקר ביותר שתיקחו מהרשימה הזו, אבל הביטוח שייתן לכם את השקט הנפשי הגדול ביותר. אתם תוכלו לרכוש את הביטוח הזה דרך חברת ההשכרה עצמה תמורת בדר"כ 30-50 יורו ליום תלוי דגם הרכב וזה יוריד מכם את הדאגות לגמרי וגם לא תצטרכו לשלם השתתפות עצמית בכלל וכאמור יכסה אותכם לגבי נזקים בלי שתצטרכו לשלם שקל. קחו בחשבון שאם אתם לוקחים רכב לתקופה ארוכה, זה יכול להגיע לכמה מאות יורו – אבל שוב זה קונה שקט, לא מתאים לכל אחד אבל אפרט על אופציות ביטוח נוספות בהמשך.
שימו לב שבדגמים מסוימים או במנועי חיפוש מסוימים, המחיר שתראו
יהיה עם תווית של Zero Deductible מה שאומר שהמחיר כולל ביטוח
ביטול השתתפות עצמית עם מחיר ההשכרה.
ביטוח Full Coverage דרך DiscoverCars – מדובר על ביטוח שאמור
לתת לכם בעצם החזר הוצאות על נזקים שתגרמו לרכב או ברוב המקרים בעצם החזר על השתתפות עצמית ששילמתם לחברת ההשכרה על נזק לרכב.
צירפתי צילום מסך של הכיסויים שהם נותנים. בפועל אנחנו מדברים כאן על
כמה עשרות שקלים ליום השכרה לעומת הסעיף הראשון שהוא כמה מאות
שקלים. שוב תמיד שימו לב לפרטים הקטנים ותוודאו ישירות מול
DiscoverCars מה הם המסמכים שהם דורשים בפועל על מנת שתקבלו
החזר – ושלא תחזרו לארץ עם חוסרים במסמכים ואז לכו תרדפו אחרי
חברת ההשכרה – זו תהיה משימה קשה הרבה יותר.
החזר על השתתפות עצמית כנספח לביטוח נסיעות לחו"ל – חשוב לציין
שהביטוח הזה יהיה בדרך כלל כנספח\הרחבה לביטוח קיים של ביטוח
נסיעות לחו"ל שאתם ככל הנראה גם ככה תרכשו, ועובד על עיקרון דומה
מאוד של ביטוח ביטול השתתפות עצמית, רק שההחזר יהיה אחרי שתחזרו
לארץ. שוב תמיד לברר מול חברת הביטוח את מה הנספח מכסה בדיוק כי
זה יכול להשתנות בין חברות הביטוח השונות.
 
3. לקיחה והחזרת הרכב – בעת לקיחת הרכב הקפידו לעשות צילום וידאו מלא של הרכב כולל תמונות סטילס ולתעד נזקים קיימים שיש ברכב כגון: שריטות, מעיכות וכל דבר שאתם רואים בעין. תשקיעו בזה את הזמן שצריך ותדאגו ביחד עם הנציג מחברת ההשכרה לתעד את כל הנזקים שקיימים כרגע בדו"ח שאתם בעוד מספר דקות גם תהיו חתומים עליו. נזק שלא דיווחתם והיה ברכב בעת שלקחתם אותו, יכול להיות על אחריותכם בעת ההחזרה – שימו לב טוב לנושא הזה כי הוא קריטי מאוד!!!
לגבי דלק – ברוב המקרים תקבלו מיכל מלא ולכן תצטרכו להחזיר גם מיכל מלא. לא תחזירו מיכל מלא – יכולים לגבות ממכם 2.5 יורו על כל ליטר שחסר + 30 יורו עמלת טיפול. קחו בחשבון גם את הזמן הזה בתכנון שלכם שאתם מחזירים את הרכב – התשלום בתחנות הדלק בחו"ל לפעמים יכול לקחת יותר זמן מהרגיל ואם זה בשעות מאוחרות תצטרכו לעשות את זה לגמרי באופן עצמאי וטבעי שזה יקח קצת יותר זמן ממה שזה לוקח לכם בארץ.
 
נושא חשוב לא פחות הוא שעות פעילות של חברות ההשכרות השונות. שימו לב שלפעמים שעת הנחיתה שלכם ביעד או שעת ההמראה שלכם לכיוון ישראל לא יהיו בהכרח מתואמים עם שעות הפתיחה של חברת ההשכרה.
כמה טיפים בנושא:
א. אתם עומדים לנחות ביעד בשעה מאוחרת וקרובה לשעת הסגירה של התחנה? עדיף שתוותרו על הרכב לאותו היום, תשכירו מלון קרוב לשדה ותאספו את הרכב יום למחרת. חברות ההשכרה בקטע הזה לא דופקות חשבון לאף אחד ושמגיעה שעת הסגירה הם יסגרו את עמדת ההשכרה וישאירו אתכם ורק אתכם תקועים בלי רכב.
ב. כנ"ל לגבי ההחזרה – במידה וההחזרה שלכם היא גם בשעות מאוחרות וגבוליות, תוודאו טלפונית עם חברת ההשכרה שיהיה מי שיקבל אתכם בדלפק ההשכרה בשעה שאתם אמורים להגיע – אחרת תצטרכו להחזיר את הרכב לחניון חיצוני וזה יגרור כמובן גביית עמלות מיותרות.
ג. בעת החזרת הרכב ובמידה והחזרתם אכן את הרכב במצב שקיבלתם אותו – מומלץ שתקבלו אישור מחברת ההשכרה שהם משחררים לכם את הEXCESS שנלקח מכם בעת לקיחת הרכב – ושהם מאשרים לכם שהרכב הוחזר ללא דופי. זה ימנע מצב שחברת ההשכרה תיגבה מכם עמלות או חיובים שונים לאחר ההחזרה- שיחרור הEXCESS חשוב מאוד!!!!
 

כבישים ואגרות

סעיף חשוב ביותר שיוכל למנוע מכם קנסות מיותרים.
בנסיעה בכבישים מהירים שנקראים גם אוטוסטרדות ומסומנים באיטליה לפחות באות A + מספר, יש אגרה שתצטרכו לשלם בהתאם לאורך המקטע בו נסעתם. דומה בעיקרון לכביש 6 אך אופן התשלום והגביה שונים לחלוטין.
ברוב המקרים, ברגע שאתם נכנסים בעצם לכביש המהיר, אתם קודם לוקחים כרטיס. בכל כניסה לכביש מהיר\אוטסטרדה יש כמות עמדות עצומה וחשוב מאוד לא להתבלבל. תמיד תלכו לעמדה שרשום את המילה Biglietto או בתרגום לעברית "כרטיס". את הכרטיס הזה אתם בעצם שומרים עד שאתם יוצאים ביציאה שרלוונטית אליכם ולפי זה גם יהיה התשלום. לא להיכנס בשום אופן לנתיבים עם השלטים הצהובים שרשום TELEPASS – זה למנויים בלבד – וזה "יעניק לכם" קנסות + דמי טיפול נדיבים מחברת ההשכרה
מומלץ מאוד לנווט עם וייז במקרה הזה כי הוא יגיד לכם מה הצפי לתשלום בנסיעה בכביש לפי היעד שלכם.
** יש מקטעים מסוימים שהתשלום הוא ידוע מראש למקטע לכן יכול להיות מצב בו לא לקחתם כרטיס בכניסה לכביש המהיר בכלל ותשלמו רק ביציאה ללא צורך בכרטיס **
עדיף שקרוב ליציאה תכינו את הכסף המזומן או הכרטיס אשראי מראש על מנת לא להתעכב.
יש מספר נתיבים ביציאה מהאוטסטרדה לתשלום שרלוונטיים – שימו לב שאתם מתמקמים בנתיב הרלוונטי בהתאם לאופן התשלום:
ציור של יד עם מזומן – תשלום במזומן לנציג
שלט עם רישום CARTE בכחול – כרטיס אשראי בלבד בשירות עצמי
שלט משולב של מטבעות\שטרות + שלט כחול קטן של כרטיסי אשראי – תשלום בכרטיס אשראי\מטבעות\שטרות בשירות עצמי
יש תמונה שלקחתי מגוגל שמפרטת יפה מאוד את נתיבי התשלום השונים.
בכל מקרה תזכרו לא להיכנס לנתיבי TELEPASS – אפילו אם רשום שם גם CARTE – זה לא שווה את הסיכון בעיניי.
מכונת התשלום יכולה בהתחלה להיראות מאיימת ולא מובנת – לכן צירפתי תמונה עם הסברים רלוונטיים.
טיפ כללי לגבי מצלמות מהירות – שימו לב שגם באוטסטרדות ולפעמים גם בתוך הערים עצמם או אפילו בעיירות קטנות יש מצלמות מהירות. באוטסטרדות בדר"כ המהירות המותרת היא 130 קמ"ש – כבדו את נתיב שמאל והשתמשו בו רק לצורך עקיפה בלבד – באיטליה מאוד מכבדים את הנסיעה בנתיב השמאלי אז תשתדלו לנסוע בנתיבים הימניים יותר בהתאם למהירות הנסיעה שלכם. באיטליה קל מאוד לקבל דוחות מהירות אך אם תסעו לפי המהירות המותרת בכל כביש לא צריכה להיות בעיה. שימו לב שהמהירות המותרת באותו הכביש יכולה להשתנות כל הזמן והיא לא תמיד קבועה מה שיכול ליצור בלבול אצל הרבה אנשים.
תודה רבה ליובל חלפון על המידע החשוב והמקצועי בקבוצת המטיילים שלנו לצפון איטליה.
כיסוי FULL COVERAGE - Discover Cars
כיסוי FULL COVERAGE - Discover Cars
Car Model Guaranteed - Discover Cars
מכונת התשלום ביציאה מהאוטוסטרדה
מכונת התשלום ביציאה מהאוטוסטרדה

דמיינו לעצמכם שייט לאורך המסלולים הכפריים הציוריים של צפון איטליה, היכן שכרמים מתגלגלים אל האופק וכפרים עתיקים מזמינים מראשי הגבעות. דמיינו חופשות חוף שבהן כל פנייה טומנת בחובה הבטחה לחופים שטופי שמש ומים תכולים. חלמו לצאת לדרך בערים סואנות רוויות היסטוריה ולבחון את האוכל האיטלקי המענג, טרי מהשווקים המקומיים.

ובכן, נחשו מה? הכל יכול להיות בהישג ידך. אם אתם שוקלים טיול בצפון איטליה ותוהים לגבי הנוחות והנוחות של השכרת רכב, אז אתה בדרך הנכונה. החופש לחקור בקצב שלך, הקלות להגיע לפינות מרוחקות של האזור, והמותרות של פרטיות, אלה הם רק כמה תכונות בלתי נמנעות של יציאה להרפתקה איטלקית אוטונומית. צללנו עמוק לתוך הנושא וסיבכנו את עצמנו בפרטים, כך שלא תצטרכו לעשות זאת. עם כל דבר, החל מהמלצות החברה, פרטי ביטוח, דרישות משפטיות ועד טיפים פנימיים לניווט חלק, אנחנו דואגים לך. חגרו, זו הולכת להיות הנסיעה למדי.

השכרת רכב בצפון איטליה – חברות מומלצות

לחקור את נפלאות צפון איטליה בקצב שלך מתעורר לחיים באמצעות הנוחות של רכב שכור. מהתעלות הרומנטיות של ונציה ועד קו החוף המדהים בריביירה הליגורית, החופש שרכב אישי מביא באמת מעשיר את המסע האיטלקי.

אפשרויות מרובות להשכרת רכב

בהקשר זה, צפון איטליה מציעה שפע של אפשרויות השכרת רכב, כל אחד עם היתרונות הייחודיים שלה. באופן ספציפי, האזור מקבל שירות על ידי מספר חברות מכובדות הידועות באמינותן, שירות הלקוחות ומגוון הצי שלהן. גורמים אלה הם שיקולים מרכזיים בבחירת חברת ההשכרה המושלמת למסע שלך בבל פאס.

הבטחת האפשרות הטובה ביותר

בין חברות השכרת הרכב המובילות, תוכלו למצוא שמות מוכרים כמו הרץ, אוויס, יורופקאר וסיקסט. הם מבטיחים צי מתוחזק היטב, שירות לקוחות תומך ומחירים תחרותיים. עם זאת, למגע אישי יותר, חברות איטלקיות מקומיות כמו מג'ורה ואוטו אירופה מציעות מגוון רכבים המותאמים לנוף הייחודי של איטליה, ולעתים קרובות במחירים משכנעים.

גורמים אחרים שיש לקחת בחשבון

בבחירת חברת השכרת הרכב המתאימה, חשוב לקחת בחשבון מגוון גורמים מעבר לעלות בלבד. איזון של משוב לקוחות חיובי, נגישות של תמיכת חירום, אפשרויות כיסוי ביטוחי ותנאי חוזה ברורים יכולים לשפר מאוד את חוויית ההשכרה שלך. לכן, בין אם מדובר בנסיעות פנורמיות דרך כרמים 🍇 טוסקניים או ניווט ברחובות ההומים של מילאנו🏙️, חברת ההשכרה הנכונה יכולה לעשות את כל ההבדל.

ההמלצות שלנו

לכן, אנחנו ממליצים לשקול חברות כמו הרץ, יורופקאר ואוטו אירופה בעת תכנון הטיול שלך. עם רקורד מוכח של שביעות רצון בקרב לקוחות בינלאומיים וישראלים כאחד, חברות אלה מציעות אפשרויות מאובטחות, אמינות ובמחירים תחרותיים המתאימות לתוכניות נסיעה מגוונות.

השכרת רכב בצפון איטליה – שדות תעופה וסניפים

צפון איטליה שופעת נופים מדהימים, ערים היסטוריות וציוני דרך תרבותיים. הוא נגיש באמצעות מספר שדות תעופה בינלאומיים, המאפשר גישה נוחה למטיילים. בין נמלי התעופה החשובים ביותר הם נמל התעופה הבינלאומי מלפנסה (MXP) במילאנו, נמל התעופה הבינלאומי מרקו פולו (VCE) בוונציה ונמל התעופה טורינו-קאסלה (TRN) בטורינו. כל אחד משדות התעופה הללו מארח מגוון של שירותי השכרת רכב, ומספק נקודת איסוף נוחה לנסיעה שלך. 🚗

שירותי השכרת רכב בשדה התעופה

רוב חברות השכרת הרכב הבינלאומיות יש שולחנות שלהם ממוקמים באולמות ההגעה בשדות תעופה אלה, מה שמקל על איתור ואיסוף הרכב שלך מיד עם ההגעה. אלה כוללים מותגים ידועים כמו Avis, Hertz, Sixt ו- Europcar. נקודה לזכור, הזמנת ההשכרה באינטרנט מראש בדרך כלל מבטיחה מחיר טוב יותר ומבטיחה לך רכב על פי בחירתך. 💻

סניפים ליד שדה התעופה

בנוסף, לחברות השכרת רכב שונות יש סניפים הממוקמים בסמוך לשדות התעופה. מיקומים אלה מספקים לעתים קרובות חלופה זולה יותר להשכרות שדה תעופה – אם כי אתה צריך לקחת בחשבון את העלות של מונית או תחבורה ציבורית כדי להגיע למיקומים אלה מחוץ לשדה התעופה. עם זאת, החיסכון על השכרת רכב לעתים קרובות עולה על ההוצאה הראשונית הזו.

יתרונות האיסוף משדה התעופה

איסוף הרכב השכור שלך ישירות בשדה התעופה יש יתרונות משמעותיים. זה לא רק נוח בגלל המיקומים באתר, אלא גם לוקח אותך היישר ללב ההרפתקה האיטלקית שלך ברגע שאתה יורד מהמטוס. יתר על כן, שירותי השכרת שדה תעופה בדרך כלל יש מגוון רחב יותר של מכוניות לבחירה, להבטיח לך לקבל את הרכב המושלם לטיול שלך דרך צפון איטליה. ✈️

לחקור אטרקציות בקרבת מקום

לאחר איסוף הרכב, תוכלו להתחיל מיד לחקור אטרקציות סמוכות. נמל התעופה של מילאנו מהווה נקודת מוצא מצוינת לביקורים באזור לומברדיה (Lombardy) ההיסטורי המלא בעיר, בעוד שונציה מספקת גישה מהירה לנופים העירוניים הרומנטיים ולנתיבי המים של אזור ונטו (Veneto). לבסוף, נמל התעופה של טורינו מציב אתכם בדרככם לפיימונטה, ארץ של קסם אלגנטי מהעולם הישן ויינות בעלי שם עולמי. השכרת רכב בצפון איטליה משדות התעופה יכולה באמת להגביר את חווית הנסיעה שלך, לספק גמישות ונוחות מההתחלה. 🍷 ✔️

שוכרים רכב בצפון איטליה עם רישיון ישראלי או בינלאומי?

השכרת רכב בצפון איטליה היא פשוטה למדי, בתנאי שאתה עומד בתנאים מוקדמים מסוימים. דרישת המפתח היא רישיון נהיגה תקף. בין אם ברשותך רישיון נהיגה ישראלי או בינלאומי, ניתן להשתמש בו בצפון איטליה, כל עוד הוא כתוב בכתב לטיני או מלווה באישור נהיגה בינלאומי (IDP). זכרו, נהיגה ללא רישיון תקף עלולה להוביל לעונשים חמורים הכוללים קנסות כבדים והחרמת הרכב. 🚫

המסמכים הדרושים לך

עם ההגעה לדלפק השכרת הרכב, יהיה עליך להציג את הרישיון שלך יחד עם הדרכון שלך או טופס מקובל של תעודת זהות. בדרך כלל נדרש גם כרטיס אשראי על שם הנהג הראשי. מומלץ להביא את כל המסמכים המקוריים יחד עם צילומים, כדי למנוע נסיבות בלתי צפויות. 📄🛂

ניווט במגבלות גיל

שיקול חשוב אחד בעת השכרת רכב בצפון איטליה הוא גיל. הגיל המינימלי להשכרת רכב הוא בדרך כלל 18, אך חברות השכרת רכב מסוימות עשויות לקבוע דרישת גיל גבוהה יותר. מצד שני, נהגים מתחת לגיל 23 עשויים לעמוד בפני חיובים נוספים המכונים 'היטלי נהג צעיר'. הקפד לבדוק עם ספק השכרת הרכב שלך לגבי הכללים והתקנות הספציפיים שלו. 💼🚗

הבטחת תהליך השכרה חלק

נוסע נבון עושה את המחקר שלו לפני שהוא יוצא למסע. במיוחד בתחום השכרת הרכב, הבנת התנאים בהתאם לרישיון שלך, גיל ועוד היא חיונית. שאל תמיד על מדיניות השוכר בנוגע לרישיונות זרים, מגבלות גיל והיטלים נלווים כדי לעזור לך לתכנן טוב יותר ולהבטיח חוויה נטולת טרחה. 📚☺️

השכרת רכב בצפון איטליה – מה צריך לדעת על ביטוח?

כאשר מתכננים את המסע שלך בצפון איטליה, חשוב להבין את המורכבות של ביטוח השכרת רכב. 💼✅ בדיוק כמו לאכול פסטה איטלקית אותנטית, לטבול בתרבות המקומית או לנווט בנתיבי הנוף, הבטחת ביטוח השכרת רכב מתאים היא חלק בלתי נפרד ממסלול הנסיעה שלכם.

מדוע יש צורך בביטוח השכרת רכב?

ראשית, בואו נדון מדוע ביטוח השכרת רכב הוא הכרחי. זה מגן עליך מפני חשבונות שעלולים להיות מופקעים אם הרכב השכור ניזוק או נגנב במהלך תקופת ההשכרה שלך. אם אתם באמצע המסע שלכם על פני כונני החוף המדהימים או הערים ההיסטוריות של צפון איטליה, הדבר האחרון שאתם רוצים זה הוצאות בלתי צפויות.

בחירת הכיסוי הביטוחי

רוב חברות השכרת הרכב בצפון איטליה מציעות סוגים שונים של כיסויים ביטוחיים. שני העיקריים שבהם הם ויתור על נזקי התנגשות (CDW) והגנה מפני גניבה. CDW מכסה את העלות של כל נזק לרכב בזמן שאתה שוכר אותו, בעוד הגנה מפני גניבה מכסה את הערך של המכונית במקרה שהוא נגנב. הסעיפים הבאים יפרט היבטים נוספים שיש לקחת בחשבון כגון מגבלות גיל בעת השכרת רכב ודגשים חשובים בצפון איטליה. ⚠️

הבנת אפשרויות ביטוח נוספות

חברות השכרת רכב מסוימות מציעות אפשרויות ביטוח נוספות, שעשויות לכלול ביטוח תאונות אישיות (PAI), כיסוי לחפצים אישיים וביטוח אחריות משלימה (SLI). שדרוגים אלה יכולים לספק שכבת אבטחה נוספת, בהתאם לצרכים הייחודיים שלך. עם זאת, הם גם מגדילים את העלות הכוללת, אז וודא שאתה מעריך את היתרונות שלהם והאם הם באמת מוסיפים ערך לטיול שלך.

החרגות והגבלות ביטוחיות

⚠️ על פי רוב הסכמי השכרת הרכב, אם אתם עוסקים בפעילויות מסוימות המפרות את ההסכם, הכיסוי הביטוחי עשוי להתבטל – כך שפעילויות כמו נהיגת שטח, או מצבים כמו נהיגה תחת השפעה, הן דוגמאות. קריאת האותיות הקטנות חיונית לפני חתימה על הסכם שכירות או רכישת ביטוח נוסף.

טיפים אחרונים

כשאתם מתכננים נתיבי תחבורה ציבורית יעילים, זכרו לנווט היטב בין אפשרויות הביטוח. ראשית, העריכו את הפוליסות הנוכחיות שלכם (כמו ביטוח נסיעות או רכב) עבור כל כיסוי חופף, מכיוון שייתכן שאתם כבר מכוסים. שנית, שקול לבצע את ההזמנה שלך עם כרטיס אשראי המציע הטבות ביטוח השכרה, מכיוון שהם עשויים לספק CDW ללא עלות נוספת. לבסוף, עיין בכל המסמכים בקפידה לפני שתצא לנסיעה ברחבי צפון איטליה. כמו שאומרים, "כאשר ברומא, לעשות כמו הרומאים לעשות". יישם מנטליות זו בעת רכישת ביטוח השכרת רכב – להיות יסודי, ולהבטיח את השקט הנפשי שלך. 🚗✅

השכרת רכב בצפון איטליה – גילאים ודגשים חשובים

אחד הגורמים החיוניים שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים לשכור רכב בצפון איטליה הוא הבנת דרישות הגיל. לחברות השכרת רכב רבות יש דרישת גיל מינימלית הנעה בין 21 ל -25 שנים, עם מגבלת גיל עליונה של 75 שנים. עם זאת, כללים אלה יכולים להשתנות בהתאם לסוג הרכב ולחברת ההשכרה הספציפית.

נהגים צעירים, במיוחד אלה מתחת לגיל 25, נדרשים לעתים קרובות לשלם 'היטל נהג צעיר'. תשלום נוסף זה נובע מהסיכון המוגבר הנתפס הכרוך בהשכרת רכב לנהגים צעירים. בצד החיובי יותר, חלק מהחברות מציעות הטבות לנהגים מבוגרים, כגון תעריפים מוזלים. לכן, חשוב לחקור ולהבין את המדיניות והעמלות הקשורות לגיל לפני הזמנת השכרת רכב.

צפון איטליה – חלום של סייר

צפון איטליה מתגאה במגוון חוויות נפלאות המתאימות לכל קבוצות הגיל. השכרת רכב מעניקה לך את הגמישות והחופש לחקור אותם בקצב שלך. מאגם קומו המדהים והכרמים הציוריים של טוסקנה ועד לפלאים ההיסטוריים של ונציה 🚣 והפלאים האדריכליים של מילאנו 🏛️, האפשרויות הן פשוט אינסופיות.

יתר על כן, נסיעה בשבילים כפריים נופיים מציעה חוויה כפרית ייחודית ובלתי נשכחת, מה שהופך את ההשכרה שווה כל שקל ישראלי חדש הוצא. עבור הנשמות ההרפתקניות, רכס הרי הדולומיטים מציע נסיעות מלהיבות ונופים מדהימים.

לבסוף, זכור כי השכרת רכב מאפשרת לך שליטה רבה יותר על מסלול הטיול שלך ואת המותרות לסטות ממסלולי התיירות הנפוצים. אז למה לחכות? התחל לתכנן את טיול הכביש שלך בצפון איטליה עוד היום, וגלה את אבני החן הנסתרות שהופכות את האזור הזה לקסום באמת! 🚗 💨

החזרת רכב שכור בצפון איטליה – למה יש לשים לב?

כאשר אתם מתקרבים לסוף ההרפתקה האיטלקית שלכם, הגיע הזמן לשקול את הליך החזרת הרכב השכור שלכם. ישנן מספר נקודות קריטיות שיש לזכור כדי להבטיח תהליך חלק וללא הפתעה. 🕵️‍♀️

הליכי צ'ק-אין ובדיקה

עם החזרה, הרכב השכור שלך יעבור תהליך בדיקה מקיף שבו הוא ייבדק לאיתור נזקים, ניקיון ורמת דלק. חיוני להבין את המדיניות הספציפית של חברת השכרת הרכב שלך כדי למנוע חיובים בלתי צפויים. לדוגמה, חברות רבות מצפות שהרכב יוחזר ברמת ניקיון מסוימת או שתעמדו בפני דמי ניקיון נוספים.

מדיניות דלק ואפשרויות תדלוק

לעתים קרובות מתעלמים מכך, אך נקודה מכרעת היא מדיניות הדלק. 🚗 רוב חברות השכרת הרכב בצפון איטליה לעבוד על בסיס "מלא עד מלא". זה אומר שאתה חייב להחזיר את המכונית עם מיכל דלק מלא, בדיוק איך שאספת אותו. אם לא תקפידו על הכלל הזה, אתם עלולים למצוא את עצמכם מחויבים במחיר מופרז עבור חברת הרכב שתמלא את המיכל בשמכם. לכן, זכרו לתדלק לפני החזרת הרכב.

טיפול באישומים ועונשים נוספים

בעת החזרת הרכב, היה מוכן להסדיר את כל החיובים הנוספים שעשויים להצטבר במהלך תקופת ההשכרה שלך. אלה יכולים לנוע בין דמי אגרה, חיובי קילומטראז 'נוספים לשעות או ימים נוספים אם הארכת את תקופת ההשכרה שלך. הקפד לברר על חיובים פוטנציאליים אלה בתחילת תקופת ההשכרה שלך כדי להיות מוכן.

הימנעות ממלכודות נטישה נפוצות

מלכודת נפוצה אחת היא תזמון החזרה. שעון ההשכרה פועל במחזור של 24 שעות, כך שאם אספתם את הרכב בשעה 10 בבוקר, החזירו אותו לפני השעה 10 בבוקר ביום ההחזרה כדי להימנע מחיובים יומיים נוספים. מלכודות אחרות שיש לשים לב אליהן כוללות אובדן מפתחות, עישון במכונית ואיבוד חניה או קבלות אגרה.

מיקומי הורדה נוחים

היופי של השכרת רכב בצפון איטליה טמון בנוחות שלה, עם סניפים פזורים על פני כל הערים 🌆 הגדולות, שדות תעופה 🛬, ומקומות תיירות פופולריים המאפשרים לך להחזיר את הרכב שלך בקלות ולהמשיך את הנסיעה שלך ללא מאמץ.

לסיכום, החזרת רכב שכור לא חייבת להיות תהליך מורכב אם אתה מודע לבעיות הפוטנציאליות וכיצד לנווט בהן. נסיעה טובה! 🚙💨

השכרת רכב בצפון איטליה – מה לדעת על חניה, כבישי ZTL וכבישי אגרה

בעת השכרת רכב בצפון איטליה, חשוב להבין את כללי החניה, הגבלות של אזורי תנועה מוגבלים (ZTL), וכבישי אגרה. שלושת ההיבטים הללו יכולים להשפיע באופן משמעותי על חוויית הנסיעה שלך. תזמון, מיקום וידע על הכללים הם המפתח לניווט בצפון איטליה עם רכב שכור.

אפשרויות חניה בצפון איטליה

צפון איטליה מציעה מספר מתקני חניה ציבוריים. המחירים יכולים להשתנות, מתשלום שעתי ועד יומי, שנועדו להתאים לצרכים שונים של חקר העיר. רבים ממקומות החניה הללו נמצאים במיקום מרכזי, ומאפשרים לכם גישה נוחה לאטרקציות 🎭 מרכזיות. עם זאת, יש לזכור כי חניה במרכז העיר יכולה להיות מאתגרת בשל ביקוש גבוה. אלטרנטיבה היא לחנות קצת יותר רחוק ולהשתמש בתחבורה הציבורית היעילה כדי להגיע ליעד 🚏.

הכרת אזורי תעבורה מוגבלים (ZTL)

אזורי תנועה מוגבלים או ZTLs נפוצים בערים איטלקיות רבות. אזורים אלה מגבילים את תנועת כלי הרכב כדי לשפר את איכות האוויר ולהפחית את הגודש 🍃. הם מסומנים בדרך כלל בשלטים עם עיגול אדום ומתירים רק כלי רכב מורשים כמו מכוניות מקומיות, מוניות או רכבי חירום. תיזהר! נהיגה באזורים אלה ללא היתר עלולה לגרום לקנסות כבדים שחברת ההשכרה תגבה מהכרטיס 🚫 שלך.

ניווט באזורי ZTL

ניווט באזורי ZTL ללא קנסות פירושו תכנון המסלול שלך מראש. הודות למערכות GPS מודרניות, אתה יכול בקלות להימנע מאזורים 🛰️ אלה . כמו כן, שקול את העיתוי שלך. רוב ZTLs להחיל הגבלות בשעות מסוימות, בדרך כלל במהלך היום, ופחות בסופי שבוע ובחגים. חשוב לבדוק באופן מקומי את הכללים הספציפיים של כל עיר.

כבישי אגרה ב- צפון איטליה

חלק ניכר מהכבישים המהירים באיטליה הם כבישי אגרה. כשאתה נוסע בכבישים אלה, תאסוף כרטיס בכניסה, וביציאה, תשלם את האגרה בהתבסס על המרחק המכוסה. אמצעי התשלום כוללים מזומן, כרטיס או מכשירים אלקטרוניים כגון Telepass 👁️ . הבנה ותקצוב של הוצאות האגרה יבטיחו נסיעה חלקה יותר בנתיבים הכפריים הנופיים של צפון איטליה.

זכור, חניה בחוכמה, הימנעות מעונשים ZTL, והבנת כבישי אגרה יכולים להפוך את מסע השכרת הרכב שלך בצפון איטליה למהנה יותר וללא מתח. עם שיקולים אלה בחשבון, אתה יכול להתמקד יותר במסע מאשר מכשולים פוטנציאליים לאורך הכביש 🚗 .

היזהרו! מצלמות מהירות בצפון איטליה תופסות תיירים דוהרים במהירות על הכביש

אם אתם מתכננים לנסוע ברחבי צפון איטליה, היזהרו ממצלמות המהירות! 😱 בקרות מהירות הן נפוצות ואם לא תיזהרו, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם כרטיס שיחמיץ לכם את החופשה.

מצלמות מהירות, הידועות גם בשם autovelox, ממוקמות אסטרטגית ברחבי צפון איטליה. הם נמצאים בכבישים מהירים, כבישים מהירים ואפילו כבישים כפריים. מצלמות אלה לא תמיד גלויות, ולכן חיוני לשמור על המהירות המותרת 🚗💨. זכור, המהירות המותרת הכללית באיטליה היא 50 קמ"ש באזורי מגורים, 90 קמ"ש בכבישים משניים, ו -130 קמ"ש באוטוסטרדות.

אם אתה חורג מהמהירות המותרת, המצלמה מפעילה קנס שיכול להגיע עד כמה מאות יורו 😰. עיצום כספי זה נשלח בדרך כלל לכתובת הבית שלך, אשר יכול לקחת כמה חודשים כדי להגיע לאחר החופשה. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא להיות מופתע בצורה לא נעימה עם כרטיס מהירות מטיול הכביש האיטלקי שלך.

כדי להימנע מטרחה זו, הקפידו תמיד על המהירות המותרת, שימו לב לתמרורים והתאימו את מהירותכם בהתאם לתנאי הדרך והתנועה. לבסוף, זכור תמיד כי המטרה העיקרית של מצלמות מהירות אלה היא להבטיח את שלומם של כל משתמשי 🚦 הדרך.

לכן, בזמן שאתם נהנים ממסלולי הנוף והערים ההיסטוריות של צפון איטליה, המוזכרים בסעיף ' השכרת רכב בצפון איטליה – גילאים ודגשים חשובים' , זכרו תמיד כי נהג אחראי הוא מטייל ✨💼 מאושר.

חברות השכרת רכב מובילות ב צפון איטליה

בואו נסתכל על השוואה בין שתיים מחברות השכרת הרכב הפופולריות ביותר בצפון איטליה, בהתבסס על גורמים כמו טווח מחירים, סוגי רכבים ושירותים נוספים.

חברת השכרת רכב טווח מחירים (יומי) סוגי רכבים שירותים נוספים
הרץ 30 € – 300 € משפחתי, רכבי שטח, מכוניות יוקרה, טנדרים ניווט GPS, מושב בטיחות לילד, נהג נוסף
אוויס 35 € – 350 € משפחתי, רכבי שטח, מכוניות יוקרה, מכוניות ידידותיות לסביבה ניווט GPS, Wi-Fi, ביטוח נוסף, נהג נוסף

 

שאלות נפוצות לגבי השכרת רכב בצפון איטליה

בסעיף שאלות נפוצות זה, אנו עונים על שאלות מפתח בנוגע להשכרת רכב בצפון איטליה כדי לספק למטיילים מידע מעשי שיכול להפוך את החוויות שלהם לחלקות ומהנות יותר.

 • מהי חברת השכרת הרכבים החסכונית ביותר בצפון איטליה?
  תעריפי השכרת רכב עשויים להשתנות בהתאם לעונה ולמיקום ספציפי. עם זאת, Europcar, Sixt ו Hertz מצוטטים לעתים קרובות כאפשרויות חסכוניות. הקפד להשוות מחירים באינטרנט לפני קבלת החלטה.
 • האם אוכל לשכור רכב בצפון איטליה עם רישיון הנהיגה הישראלי שלי?
  כן, רישיון נהיגה ישראלי תקף באיטליה כל עוד הוא באותיות לטיניות. ייתכן שיידרש אישור נהיגה בינלאומי (IDP) עבור רישיונות בשפות אחרות.
 • איזה סוג ביטוח עלי לקבל עבור הרכב השכור שלי בצפון איטליה?
  עליך לפחות לבחור בוויתור על נזקי התנגשות (CDW) והגנה מפני גניבה. אפשרויות נוספות כמו ביטוח אחריות כלפי צד שלישי יכולות גם הן להיות מועילות בהתאם לצרכים ולתוכניות הנסיעה שלך.
 • האם ישנן מגבלות גיל להשכרת רכב בצפון איטליה?
  כן, רוב חברות השכרת הרכב דורשות מהנהגים להיות בני 21 לפחות, אם כי זה יכול להשתנות. נהגים צעירים יותר עשויים להידרש לשלם תשלום נוסף. לחברות מסוימות יש גם מגבלת גיל עליונה.
 • מה עלי לעשות אם נתפסתי במהירות מופרזת על ידי מצלמת מהירות בצפון איטליה?
  אם אתה נתפס במהירות מופרזת על ידי מצלמה, הקנס יישלח בדרך כלל לחברת ההשכרה שלך, אשר תחייב את כרטיס האשראי שלך. כדי להימנע מכך, הקפידו תמיד על מגבלות המהירות.
 • האם קל למצוא חניה בצפון איטליה?
  בצפון איטליה יש מתקני חניה רבים. עם זאת, באזורים מסוימים, במיוחד במרכזי ערים היסטוריים, יש אזורי תנועה מוגבלים (ZTL) שבהם תושבי חוץ אינם מורשים לנהוג או לחנות.
 • מה עלי לקחת בחשבון בעת החזרת הרכב השכור שלי בצפון איטליה?
  דאגו להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא אם זה היה ההסכם, והשאירו מספיק זמן לבדיקת הרכב לאיתור נזקים.
 • האם אוכל לאסוף רכב שכור במיקום אחד ולהחזיר אותו במיקום אחר?
  כן, רוב חברות השכרת הרכב מאפשרות השכרה בכיוון אחד, אך הדבר עשוי להיות כרוך בתשלום נוסף. עדיף לאשר זאת עם החברה שבחרת.

 

היתרונות של השכרת רכב בצפון איטליה

בעת סיור בצפון איטליה, ישנם מספר יתרונות שיש לקחת בחשבון בעת בחירת השכרת רכב:

 • גמישות: מכונית משלך מעניקה לך את הנוחות והחופש לגלות את צפון איטליה בקצב שלך. בין אם אתם מפליגים באזור הכפרי הציורי או חוקרים ערים היסטוריות, רכב שכור מאפשר לכם להכתיב את לוח הזמנים והמסלול שלכם.
 • נוחות גישה: חלק מהמקומות הציוריים ביותר בצפון איטליה ממוקמים באזורים מרוחקים שלעתים קרובות מאתגר להגיע אליהם באמצעות תחבורה ציבורית. עם רכב שכור, תוכלו לגשת בקלות ליעדים מחוץ למסלול, חופים מבודדים ועיירות מוזרות.
 • נוחות ונוחות: רכב שכור מספק נוחות, במיוחד למשפחות או לקבוצות גדולות יותר. זה מאפשר הובלה קלה של מזוודות והובלות קניות, ואת היכולת לבחור מתוך מגוון רחב של סוגי רכב כדי להתאים לצרכים שלך.
 • תמורה לכסף: השכרת רכב אולי נראית יקרה במבט ראשון, אך כאשר בוחנים את העלות לאדם ואת הנוחות שהיא מציעה, לעתים קרובות מתברר כאופציה חסכונית, במיוחד עבור קבוצות.
 • איסוף והורדה קלים: חברות השכרת רכב רבות בצפון איטליה מציעות נקודות איסוף והורדה נוחות במספר מיקומים, כולל שדות תעופה, מה שמקל על תיירים למצוא שירותי השכרה.
 • כיסוי: ביטוח מקיף לרכב שכור מספק לעתים קרובות רמה גבוהה יותר של כיסוי לגניבה, נזקים וחבות צד ג' בהשוואה לאפשרויות ביטוח נסיעות סטנדרטיות.
 • חוויות ייחודיות: השכרת רכב בצפון איטליה מאפשרת חוויות ייחודיות, כגון נסיעות חוף נופיות, חקר מסלולים כפריים וביקור בעיירות היסטוריות שאולי לא תיתקלו בהן באמצעי תחבורה אחרים.

לחזור למשהו ספציפי?

סיורים ופעילויות באיזור אגם גארדה

סיורים ופעילויות בדולומיטים

חוויה באיטליה מתחילה כאן

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן