north italy
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הטרקים המומלצים ביותר בצפון איטליה

עזרה בתכנון מסלול טיול לצפון איטליה? השאירו פרטים 👇

צפון איטליה הוא איזור מדהים השופע טבע, מפלים, פארקים, שמורות טבע, אגמים אלפיניים וכמובן הרי הדולומיטים עם נוף בלתי  נתפס, מומלץ לעשות לפחות טיול אחד ולנסות לטייל אל עבר בקתות ההרים.

כדי לעזור לכם להבין היכן מומלץ לעשות מסלול הליכה, ריכזנו עבורכם את  שבילי ההליכה המפורסמים והיפים ביותר בכל דרגות הקושי, כדי שתוכלו לראות נופים בין אם אתם מטיבי לכת ובין אם אתם אוהבים מסלולים קלילים , רבים מהמסלולים מעגליים וחוזרים אל הנקודה בה התחלתם את הטיול.

שביל אורובי, Orobie trail, לומברדיה

מסלול מעגלי אותו תתחילו ותסיימו בארדסיו .

רמת קושי: קשה

טיול רגלי זה של 80 ק"מ עובר בין כמה מהפסגות המדהימות ביותר של האלפים האיטלקיים,.

 זהו שביל לגובה של 2100 – 2200 מ', ומגיע לפסגה בגובה 2712 מ'.המסלול עובר ביערות ונופים עוצרי נשימה של פסגות לאורך כל המסלול. המסלול נמשך כשבוע ימים והלינה בבקתות לאורך הדרך. .המסלול הליכה עובר דרך הפסגות הגבוהות של העמק סריאנה: Pizzo Redorta ו-Pizzo Coca. לאחר מכן תמשיכו דרך Val di Scalve והרי הדולומיטים המרהיבים של ה-Presolana. 

הפארק הלאומי גראן פרדיסו, Gran Paradiso National Park, פיימונטה

גם מסלול זה הינו מעגלי, הוא מתחיל ומסתיים ב-  Valnontey . משך המסלול הוא יומיים

רמת קושי-בינוני

Parco Nazionale del Gran Paradiso בהרי האלפים הגראיאניים  rmu; יערות וכמה מההרים הגבוהים ביותר באיטליה, כולל הפסגה בגובה 4061 מ'. טיול קלאסי זה בן יום אחד ייקח אתכם אל הנופים היפים ביותר. מגשר העיירה ב-Valnontey, ה-Alta Via 2 מוביל על שביל אותו עושים בעלייה לגובה 2588 מ' Rifugio Sella , העלייה היא 1180 מ' והטיול הוא כמעט בירידה כל הדרך חזרה לכפר מהקאסולארי . בדרך תראו קרחונים ותעשו תצפית מדהימה על -Ghiacciaio Tribolazioni האדיר מתחת לגראן פרדיסו. סיכוי טוב שתראו לאורך הדרך עדרי יעלים  ואולי אפילו ייצא לכם לחזות  במרמיטות, אותן ניתן להאכיל בעדינות. הפארק הלאומי גראן פרדיסו הוא הפארק הלאומי העתיק הצופה לעמקים, הרים אלפיניים, קרחונים ותוכלו אפילו לחזות במו עיניכם בחיות בר . הפארק מציע שבילי הליכה בכל דרגות הקושי , הטרק המומלץ ביותר הוא זה המוביל לפסגת פונטה רוסה (3,630 מטר). המסלול נפרס על כמה ימים, כך שתצטרכו ללון  בבקתות הכפריות לאורך המסלול .

Tre Cime di Lavaredo, הדולומיטים

כניסה לתחילת המסלול דרך כביש האגרה ממיסורינה (30 אירו).

מסלול מעגלי נהדר היוצא ומסתיים מ-  Auronzo di Cadore . המסלול עובר בשלוש הפסגות של  Lavaredoזהו טיול לא קשה המתאים גם למשפחות שאינן מטיבי לכת. זהו טיול בין נופי הפסגות המפורסמות ביותר בדולמיטים, המקום הפך לאייקוני בזכות שלושת המגדלים האדירים.  את המסלול תתחילו בעיירה המקסימה קורטינה ד'אמפצו, השביל עוקב אחר עמק פיסקלינה עד לבקתת Valle Fondo. הוא ממשיך לבקתת Comici ולבקתת Pian di Cengia שבה ניתן לנוח . ההליכה ממשיכה למרגלות הפסגות, ועוברת דרך בקתת Lavaredo, בקתת Auronzo ובקתת Locatelli. .

אגם ברייס

מסלול באורך 3,6 ק"מ, 

דרגת קושי: קל 

האגם בצבע טורקיז המוקף בהרים משוננים הוא ללא ספק אחד האגמים המצולמים ביותר  הדולומיטים. מומלץ להקיף את האגם במסלול מעגלי ולראותו מזוויות שונות ,השטח ברובו שטוח למעט מספר מדרגות. תוכלו גם לשכור סירה מבית הסירות בשעת הפעילות.

שביל הרי הדולומיטים האלפיני מס. 2

נקודת התחלה לשביל המפורסם הזה מתחילה  מבריקסן (559 מ' מעל לגובה) 

מסלול זה אינו מעגלי והוא מסתיים ב- Feltre , אורכו 180 ק"מ 

טיול זה נמשך כשבועיים 

קושי:  קשה

 השביל האלפיני של הדולומיטים מס' 2 הוא אחד מהשבילים הקלאסיים, קצת כמו שביל חוצה ישראל אצלנו, לשם השוואה.  השביל מגיע לגובה של 3,000 מטר, עובר בכמה מהקבוצות הדולומיטיות המפורסמות ביותר כולל הסלה, המרמולדה ועוד, השביל ייקח אתכם אל עבר שטחי מרעה, יערות והרים טרשיים וסלעיים , מסלול ההליכה עובר דרך 30 מעברי הרים בין 2000 ל-3000 מטר גובה, הגובלים בפסגות, אגמים, הנופים שיתגלו בפניכם, עוצרי נשימה ואין שניים להם, שיא היופי של הדולמיטים.

 Val Trebbia, Piacenza התחלה/סיום:  מוגליה, מחוז בוביו (20 מ' מעל לגובה) שביל באורך 13 ק"מ 

זמן: 3 שעות 

דרגת קושי:  קל עד בינוני

הכפר Brugnello שוכן בגובה רב וצופה על העמק. נהר בצבע טורקיז עובר לאורך השביל. טיול זה עובר בשלושה בכפרים Moglia, Carana ו-Pietranera. הוא מתחיל בשביל שטוח ועובר דרך חורשות , יערות והרים.

טרק הענקים, The Giants Trek ואל ד'אאוסטה

השביל מתחיל בעיירה דונאס ומסתיים בעיירה קורמאיור 

 אורך המסלול  180 ק"מ 

המסלול נמשך כשבוע

קושי:  קשה

השביל האלפיני מס. 1 של Valle d'Aosta. זהו טיול חובה כשאתם מגיעים לאיזור, טיול זה בגובה רב מתפתל למרגלות מונטה רוזה, צ'רבינו, גרנד קומבין ומונטה ביאנקו, ולכן הוא גם נקרא טרק הענקים. המסלול מתחיל בדונה ומגיע עד לעיירה היפה קורמאייר , יש שבעה עשר מקטעים למסלול, כל אחד מהם באורך 3-5 שעות.  השביל נמשך מספר ימים ועד שבוע, אבל לא חייבים לעשות את כולו, ניתן לעשות מספר מקטעים ממנו.

מונטה ביאנקו ומונטה רוזה, עמק אאוסטה

ואלה ד'אאוסטה, הוא עמק הגובל בצרפת ובשוויץ , איזור הררי הכולל פסגות כמו מונטה ביאנקו, מונטה רוזה, מונטה צ'רבינו וגראן פרדיסו . מונטה ביאנק, ההר הגבוה ביותר, מוכר יותר בשם המון בלאן, ניתן להגיע אליו מאיטליה, צרפת ושוויץ. הסיור ב'הר הלבן', הוא מסלול פופולרי מאוד המתחיל מקורמאיור למרגלות ההר. מונטה רוזה הוא ההר השני בגובהו באלפים ושמו ניתן לו בשל הקרחון, rouése . זה אחד השבילים היפים ביותר בעמק.

קורנו גרנדה, אברוצו

הפארק Parco Nazionale del Gran Sasso – הוא אחד הפארקים הלאומיים הגדולים ביותר , בו מתנשאת הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האפנינים. אברוצו הוא אחד מהמסלולים הפחות מוכרים ואנו כאן כדי לתקן זאת , הפארק המדהים מכיח מינים רבים של צומח וחיות בר רבות, נופים של ההר והים האדריאטי,הטיול ייקח אתכם לנופים מגוונים, מקודות תצפית מטריפות ואפילו תוכלו לראות את הקרחון הדרומי ביותר באירופה, הקלדרונה.

השביל המעגלי מתחיל ומסתיים בחניון ב-Campo Imperatore , אורכו של המסלול הוא 9 ק"מ  והוא נמשך כחמש עד שבע שעות

דרגת קושי: בינוני .

Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga, ממנו מתחיל שביל שנקרא via normale זה טיפוס קל למדיי לאורך מדרונות עד לפסגה עם קצת מאמץ וטיפוס בשלב האחרון. מטיילים מנוסים יכולים לבחור בעלייה האלטרנטיבית , אבל שם הטיפוס הרבה יותר קשה. הזמן הטוב ביותר לשביל זה הוא מתחילת יוני ועד סוף ספטמבר כאשר ההר אינו עם עכבות שלג, שימו לב שמסלולים בהרים בשל מחייבים נעלי שלג וציוד מתאים, אחרת ניתן לשקוע.

מטיילים בשביל Puez Odle. Italy
מטיילים בשביל Puez Odle. Italy

Seceda Ridgeline ל-Regensburger Hütte Circuit Hike

Seceda,דולומיטים

סצ'דה היא פסגה ידועה מאוד השוכנת פארק הטבע Puez-Odle , דרום טירול 

את השביל הזה תתחילו בתחנת ההר של Seceda Cableway Mountain

השביל באורך 8.9 ק"מ

הזמן הדרוש : 3:00 – 3:30 שעות 

קושי : קל – בינוני

Seceda היא פסגה בגובה  2518 מטר, הפסגה מדורגת באופן תדיר כאחת היפות והפופולריות בדולמיטים וזאת בזכות הנופים המדהימים, העננים שכמעט ונוגעים בכם וכמובן כרי הדשא והנופים על כל הפסגות ברקע. הדרך הקלה והמהירה ביותר להגיע אל Seceda היא בעלייה ברכבל מהכפר אורטיזיי בואל גרדנה. מתחנת הרכבל של Seceda, תלכו כ 10 דקות עד לפסגת Seceda. 

אם אתם מעוניינים להמשיך למסלול הליכה ולא להסתפק בתצפית, מהפסגה, המשיכו ללכת לכיוון פסגות אודל/גייזלר , הגיעו עד ל

Furcella de Pana/Panascharte המשיכו ימינה בשביל 1 לכיוון Baita Troier. השביל מוביל ל- Val di Funes . 

בצומת הבא, פנו שמאלה בשביל 2B, וצעדו אל הבקתה האלפינית Pieralongia. השביל ממשיך אל Rifugio Firenze/Regensburger Hütte, בקתת הרים למרגלות הר סטיביה, מול ססולונגו. 

מומלץ להירגע בבקתה, לשבת לאכול צהריים ולשתות בירה צוננת, לפני שתמשיכו להשלים את הלולאה עד  לפתח  הרכבל Seceda. 

שביל ארמנטרה מדוז, אלטה בדיה, פארק הטבע פאנס-סנס-ברייז, דרום טירול

מסלול ההליכה הזה מתחיל בכנסיית לה  קרוסק

כדי להגיע אליו צריך לעלות ברכבל סנטה קרוצ'ה ואחריו לקחת את רכבל הכסאות לה קרוסק, באדיה, אלטה באדיה

אורך המסלול בסך הכל 9 ק"מ 

זמן : 3 שעות 

קושי : קל 

רמת ארמנטרה שוכנת בפארק מהמם ביופיו שנקרא פאנס-סנס-ברייז באלטה בדיה.

כדי להתחיל את הטיול הזה, סעו קודם לכפר בדיה ,קחו את רכבל הכסאות סנטה קרוצ'ה ואחריו רכבל הכסאות לה קרוסק ולכו ברגל לכנסיית לה קרוסק,סנטה קרוצ'ה

מהכנסיה עקבו אחר שביל 15 לארמנטרה, השוכנת לרגלי הר סאסו די סנטה קרוצ'ה. השביל בירידה, תראו לפניכם כרי דשא ונוף הרים מדהים לאורך כל הדרך.

Lago di Braies - פארק הטבע פאנס-סנס-בראיס, דרום טירול

השביל מתחיל באגם ברייס בעמק פראגר טל

זהו מסלול מעגלי של  16.9 ק"מ

זמן 8 שעות בהליכה איטית

קושי : בינוני

מסלול ההליכה המעגלי הזה מ- Lago di Braies  מגיע לפסגת Hochalpenkopf-Cima dei Colli Alti טיול יומי והליכה קלה, ללא קושי, אבל שימו לב הוא ארוך מאוד ודורש סיבולת, אז מי שלא מתורגל בהליכות ארוכות, מומלץ שיעצור למנוחה, תביאו אתכם מים וחטיפים לדרך.

ממלון Lago di Braies, תתחילו את המסלול המקיף את האגם נגד כיוון השעון. לאחר הליכה של כמה דקות כשאתם בקצה הנגדי מזה שהתחלתם, תראו שלט המצביע על Malga Foresta/Grünwaldalm. לאחר מכן תלכו עד שתראו בקתה בדרך ממנה תלכו עד לעמק ואל די פורסטה/גרונוולדטל.

לאחר מכן השביל ייקח אתכם עד Ütia Fojadora. מכאן, תמשיכו עד לפסגת הוכלפנקופף. הנופים מרהיבים. השביל כולו קל מאוד, אך מסתיים בירידה תלולה חזרה לנקודת ההתחלה שלכם-Lago di Braies.

פסגת מונטה פיק

טיול יום בואל גרדנה, בדולומיטים,פארק הטבע Puez-Odle, דרום טירול

את המסלול הזה מתחילים בחניון כריסטאוטה /פרפלן, סנטה כריסטינה, ואל גרדנה

המסלול אורך 13.9 ק"מ

במשך 6 שעות 

קושי : בינוני  עד קשה 

מונטה פיקברג הוא הר בולט בואל גרדנה, המתנשא מעל אורטיסיי וסנטה כריסטינה. זהו טיול מאוד פופולרי בזכות הנופים על כל קבוצת הרי אודל ואל האלפ Seceda. השביל עובר בין הבקתות של ואל גרדנה, הנוף ממונטה פיק הוא מהיפים בדולמיטים .

Rifugio Genova בעמק Val di Funes ,פארק הטבע Puez-Odle, דרום טירול

מסלול הליכה זה מתחיל בחניון Zannes /Zan 

זהו מסלול מעגלי באורך של 11 ק"מ 

משך המסלול:4:30 שעות

קושי : בינוני 

המסלול מתחיל מחניון Zannes (כמו שביל אדולף מונקל) ב-Val di Funes, הולכים לאורך שביל 6 לכיוון Furcella de Furcia/Kreuzjoch. מסלול ההליכה מתחיל בעליה אל אוכף קרויצ'וך. 

במהלך ההליכה תראו נופים מרהיבים של  Puez ו-Fanes, המשיכו לאורך שביל 5 ולאחר מכן שביל 3 עד Rifugio Genova . סאסו די סנטה קרוצ'ה/הר הייליגנקרויצקופל מתנשא מעל ואל בדיה.

מ-Rifugio Genova,לכו כחצי שעה בהליכה מתונה עד שתגיעו אל -Malga Gampen/Gampenalm ולאחר מכן המשיכו במקטע נוסף עד לזאנס/זאנס (50 דקות).  הנופים מואל די פונס, לא יפסיקו להלהיב אתכם וכמובן גולת הכותרת שלשמה יצאתם לטיול, נופי פסגות גייסלר. 

טיול לאגו די סורפיס

Lago di Sorapiss, Ampezzo Dolomites, Belluno

את שביל ההליכה הזה מתחילים ב- Passo Tre Croci, מחנים את הרכב בחינם בצד הכביש, חשוב מאוד להגיע מוקדם, אחרת לא תמצאו חניה.  המסלול ממוקם בין Cortina d'Ampezzo העיירה המקסימה לאגם מיזורינה.

המסלול מעגלי באורך 13.2 ק"מ

זמן נדרש- 5:10 שעות

דרגת קושי- בינוני עד קשה

Lago di Sorapis הוא אגם הממוקם במחוז בלונו.

הוא ידוע בצבע הטורקיז שלו ובנוף ההרים המקיף אותו, אך הדרך אליו אינה קלה.

את המסלול מתחילים במעבר ההרים Passo Tre Croci , הממוקם בערך באמצע הדרך בין קורטינה ד'אמפצו לאגם מיזורינה. 

מ-Passo Tre Croci, עקבו אחר שביל 215 החולף על פני Rifugio Vandelli . שביל 215 מתחיל כשביל מישורי, לאחר כשעה השביל נעשה תלול וצר יותר ויותר, כשלצידכם צוק, לכן הוא לא מיועד לסובלים מואטיגו או מפחד גבהים ישנם חלקים חשופים, מאובטחים בכבלים, צריך עדיין לנקוט משנה זהירות, אך הוא לא מסלול מסוכן והוא בטוח. 

לפני ההגעה לאגם, תוכלו לעצור בבקתת ההרים Rifugio Vandelli. היא ממוקמת דקות לפני האגם, שם תוכלו להצטנן עם בירה ולאכול ארוחת צהריים , יש בה גם שירותים.

כדי לחזור חזרה לפאסו טרה קרוצ'י לכו באותו מסלול, רק בירידה. עם זאת, יש מסלול חלופי דרך שביל Forcella Marcuoira . אך המסלול תלול בהרבה ומיועד כבר למטיבי לכת.

Rifugio Gardenacia טיול יום Rifugio Gardenacia, La Villa לקולפוסקו, בפארק הטבע Puez-Odle

שביל זה מתחיל מרכבל Gardenaccia Chairlift

רכבל כסאות Gardenaccia, La Villa, Alta Badia

המסלול מסתיים בעיירה קורברה או קולפוסקו, אלטה בדיה 

אורך המסלול 13 ק"מ 

משך המסלול: 6 שעות 

קושי : בינוני

את המסלול תתחילו במעלית הכסאות Gardenaccia מהכפר לה וילה בואל בדיה. בחרו בשביל הליכה מספר 5  המוביל במשך חמישים דקות אל Rifugio Gardenacia  בקתת הרים 

לאחר מכן המשיכו לכיוון Rifugio Puez בשביל 5/11 ולאחר מכן בשביל 15. הרמה Gherdenacia , עוצרת נשימה עם נוף מדברי.

תצטרכו לעשות את השביל בעלייה אל Forcella de Gherdenacia, לאחר מגן השביל מוביל  להר Col dala Sone , מכאן תלכו ארבעים דקות ל-Puez Hütte. זמן קצר לפני שתגיעו אל יעדכם, עשו עצירה לתצפת על  כל העמק Vallunga/Langental Valley. 

מבקתת ההרים Puez, המשיכו בשביל 2 (כיוון: Colfosco) עד Forcella de Ciampëi Scharte ולאחר מכן  קחו את שביל 4 ואחריו 4A עד Corvara. שימו לב כאן יש לכם ירידה מעט תלולה עד לנקודת הסיום בקולפוסקו. 

או שאתם יכולים לאחר מכן להמשיך משביל 4 אל שביל 7 עד Forcella del Sassongher ולאחר מכן שביל 5 בחזרה ל-Rifugio Gardenacia ואז זה מסלול מעגלי , אבל ארוך יותר.

טראק צפון איטליה
טראק צפון איטליה

שביל Circuit Croda da Lago

שביל מעגלי קרודה דה לאגו, הדולומיטים, Ampezzo Dolomites, Belluno

תחילת מסלול: פונטה די רוקורטו

מסלול מעגל י באורך של 13.1 ק"מ

זמן משוער למסלול 5 שעות

קושי : בינוני קשה

השביל (437) מתחיל ב- Ponte di Rocurto לאורך כביש SP638, הממוקם בסמוך לעיירה (Cortina d'Ampezzo) בדיוק באמצע בינה לבין Passo Giau.

המסלול הזה קסום ומוצל, מתאים ליום חם, מכיוון שעוברים ביער לאגו פדרה ו-Rifugio Croda da Lago . השביל יוצא מהיער אל Forcella Ambrizzola  , מרעה מקסים עם כרי דשא ונוף הרים, כשפונים לכיוון ה-Lastoni di Formin השביל מתחיל להיות בעליה עד ל  Forcella di Formin , הנקודה הגבוהה ביותר של הטיול.

לאחר שתיהנו מהנופים תתחילו לרדת במורד מעט סלעי לעמק ואל פורמין ואז  הוא מצטלב עם שביל 437 בחזרה לפונטה דה רוקורטו. 

שאלות נפוצות

Tofana di Rozes הוא אחד ההרים המצולמים ביותר בהרי האמפצו הוא משתייך לקבוצת הרי Tofane , אחריו הפסגות ריפוג'יו לאגאזואי, ריפוג'יו נובולאו, צ'ינקווה טורי ומקומות איקוניים אחרים בסביבת קורטינה ד'אמפצו .

מומלץ לראות אותו במסלול הליכה סובב טופאנה די רוזס, שמתחיל ב-Rifugio Dibona.

ניתן לגשת אל Seceda במספר דרכים. הדרך הקלה היא באמצעות רכבל אורטיסיי-פורנס-סקדה. אם אתם רוצים מסלול יותר מאתגר, תעלו דרך רמת Resciesa.

מתחנת ההרים Col Raiser, עקבו אחר השביל הקל 4 אל Rifugio Firenze/Regensburger Hütte. 

מבקתת ההרים יורדים לאורך שביל 1, למשך מספר דקות, עד לצומת שבילים 17B, המשיכו ל-Forcelle Piza/Pizacharte לאורך  שביל צר .

מהפאס, עקבו אחר שביל מס' 666 ל-Val Setus, עמק  ממנו תמשיכו בשביל בעלייה עד ל- Val Setus לאגם Pisciadù העלייה מאתגרת, תלולה ומאובטחת חלקית ,באגם Pisciadù יש בקתת הרים, בה תוכלו לעשות הפסקת צהריים

מהפסגה חוזרים לאגם באותו מסלול. השביל ממשיך למטה ל-Val de Mezdi עד שחוזרים ל-Paso Gardena, במסלול מעגלי מאתגר.

מסלול  מגדלי Vajolet 

מגדלי Vajolet הם שש פסגות בדולומיטים Catinaccio/Rosengarten. מגדלים בואל די פאסה, או בואל ד'אגה. 

המסלול לפסגת Cima della Vezzana 

Cima della Vezzana הוא ההר הגבוה ביותר בפאלה די סן מרטינו. השביל עולה לפסגה  Cima della Vezzana תוך 3 שעות מתחנת ההר של רוזטה. 

זהו הטיול בדרגת הקושי הגבוהה בי ומומלץ רק עבור  הטיילים המנוסים ביותר. 

לחזור למשהו ספציפי?

סיורים ופעילויות באיזור אגם גארדה

סיורים ופעילויות בדולומיטים

חוויה באיטליה מתחילה כאן

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן