north italy
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מסלולי טיול אופניים מומלצים בצפון איטליה

עזרה בתכנון מסלול טיול לצפון איטליה? השאירו פרטים 👇

המסלולים בצפון איטליה הם מהיפים בעולם, מסלולים מאתגרים החולפים על פנידרכים עתיקות , האגמים של צפון איטליה , הרי האלפים, עיירות הצפון, כל חובב רכיבה על אופניים יהנה מאוד ממסלולי האופניים האיטלקיים.

בין אם תחליטו לבחור במסלול בהרים או לחצות את איטליה לעבר מדינות גובלות, תפיקו הרבה הנאה מרכיבה באזורים אלו.

כל שעליכם לעשות הוא לבחור את מסלול הרכיבה המתאים לכם כדי לגלות את האגמים, הנופים והשבילים של צפון איטליה, הנה כמה מהמסלולים שאסור לכם לפספס ויתנו לכם רעיון לחופשה הבאה שלכם.

רשימת מסלולי אופניים בצפון איטליה

מסלולי אופניים במלצ'זין

Bike Malcesine- שירות השכרת אופניים במלצ'זין

Kitepoint.shop

כתובת: Via Gardesana, 302, 37018 Malcesine VR, איטליה

פירוט מסלול בעיירה מלצ'זינה באגם גארדה

מסלול אופניים קל לאורך חופים וגבעות באגם גארדה- Brenzone del Garda

מסלול קל באורך 17 ק"מ עובר בכביש אספלט ומתאים לכל הרמות.

מסלול מעגלי שניתן להתחיל בכל כיוון וניתן להאריך או לקצר בהתאם לכושר  ולתוכנית הטיול שלכם.

נקודת התחלה

מלצ'זין או ברנזון Brenzone del Garda

נקודת סיום

מלצ'זין או ברנזון

מַסלוּל

מלצ'סינה – קסונה – סומאווילה – פוצו – בוראגו – קסטלו – מגוניאנו – פורטו – אסנסה – קסונה – מלצ'סינה

Malcesine – Cassone – Sommavilla – Pozzo – Borago – Castello – Magugnano – Porto – Assenza – Cassone – Malcesine

גובה התחלה

90 מ'

הנקודה הגבוהה ביותר

115 מ'

גובה – עלייה/ירידה

517 מ'/517 מ'

מֶרְחָק

17 ק"מ

1 שעות

קושי

קַל

סוג המסלול

סיור מעגלי

מסלול פנורמי

היתרון של המסלול הזה שהוא עובר בנופים מדהימים והוא קל, עובר בטבע מדהים, עיירות וכפרים ומתאים כטיול יום משפחתי

בדרך חזרה אנחנו ממליצים לבחור באחת מהמסעדות הרבות לאורך החוף.

תיאור הסיור

הסיור הזה יוצא מהעיירה מלצ'סין, הממוקמת באגם גרדה,  תגיעו אל הכיכר המרכזית של העיר  ואז רדו ל-Via Garibaldiדוושו לכיוון האגם. עקבו אחרי השביל עד הסוף ופנו בעלייה  עד ל-Val di Sogno. ברגע שתגיעו ל-Via Gardesana, לאחר מכן פנו ימינה אל ואל די סוגנו והמשיכו לנסוע דרומה ל-Casone.

בקסונה, תגיעו למגרש החניה, תוכלו לרדת משביל האופניים ל-Via Gardesana.

עברו מעבר לנהר ,המשיכו עם הכביש הכביש העולה שמאלה. המשיכו בכביש מימינכם לכיוון דרומה.

מכאן תוכלו לעצור או להמשיך אל הכפרים Sommavilla, Borago ו-Castello.

מקסטלו תצטרכו לרדת הירידה ל- Magugnano, ב-Via Gardesana.

סעו דרומה כמה מטרים לאורך Via Gardesana ובפניה ימינה, רדו אל החוף מנקודה זו תעברו 8 ק"מ , המשיכו צפונה עד למלצ'סינה. בדרך תעברו דרך הכפרים פורטו, אסנזה, קסונה וואל די סוגנו.

מסלול ארוך

אם אתם רוצים להאריך את הדרך, תוכלו להוסיף מקטע ב-Via Panoramica של Malcesine

תמשיכו עם 5 ק"מ בעלייה ואז בירידה, מסלול מעגלי זה מתחיל ומסתיים ב-Malcesine.

תוכלו לקחת אותו ממש ליד הכנסייה, או לעלותל- Via Navene Vecchia השביל ממוקם  ליד מלון מג'סטיק.

השילוט יראה הנחיה לכיוון Passo Campiano או San Michele.

מסלול קל יותר

מסלול האופניים מתחיל בנאבנה, 6 ק"מ צפונה מ-Malcesine, ומסתיים ב-Castelletto di Brenzone, 10 ק"מ דרומית מ-Malcesine. תדוושו על שביל האופניים לאורך החוף.  אורך המסלול 16 ק"מ שביל מישורי וקל, מתאים לכל הגילים,ניתן לדווש גם לאורך כביש המקביל לים עם נופים עוצרי נשימה ויה גארדסנה. זבדרך תוכלו לאכול ארוחת צהריים בנמל הישן של Magugnano, פורטו ואסנזה.

הצעה נוספת לטיול אופניים במלצ'זינה באגם גארדה

מסלול קל לאורך גבעות Malcesine

מסלול קצר וקל בין גבעות מלצ'סין המתאים לכל רוכב 

נקודת התחלה

מלצ'סין

נקודת סיום

מלצ'סין

מַסלוּל

Malcesine – Via Panoramica – Rocchetta – Paier – Via Panoramica – Vacco – Campagnola – Malcesine

גובה התחלה

90 מ'

הנקודה הגבוהה ביותר

336 מ'

גובה – עלייה/ירידה

421 מ'/402 מ'

מֶרְחָק

7.6 ק"מ

זמן משוער

1.5 שעות

קושי

קַל

סוג המסלול

סיור מעגלי

תיאור הסיור

סיור זה מתחיל אף הוא מהעיירה הציורית מלצ'סינה, כדי להתחיל אותו גשו אל מרכז העיירה, פנו דרומה ואחרי מלון Ideal עלו על הכביש משמאלכם, מכביש Panoramica. תסעו 4 ק"מ בעליה מתונה.

לאחר מכן בין מלון פנורמה למלון ואל די מונטה, סעו משמאל לכיוון Rocchetta/Madonnina.

לאחר מכן תגיעו אלי עלייה תלולה וקצרה שתוביל אתכם למדרגות בהן כדאי להשאיר את האופניים כדי להגיע למרפסת של מדונינה, לתצפית Rocchetta/Madonnina

Panorama dalla Madonna dell'Accoglienza di Malcesine היא תצפית מרהיבה על האגם וכל הכפרים מסביב, מומלץ מאוד.

כדי לחזור, פנו ימינה לאורך שביל קצר שמוביל אתכם ל-Località Paier,  והמקטע האחרון מוביל אתכם לעלייה מימין , השביל יחזיר אתכם לכביש Panoramica.

משמאל תתחילו את הירידה כדי לשוב לנקודת ההתחלה בעיירה מלצ'סינה, דרך קמפניולה.

לאחר 700 מ', מימין, תראו עלייה תלולה , אבל אל דאגה, לא תעלו עליה,תעברו אותה משמאל, כדי להגיע אל  Malcesine, שם גם תוכלו להחזיר את האופניים ששכרתם.

סעו על מסלול המוביל לכביש Navene Vecchia, ליד Ristorante il Cervo.

לאחר מכן פנו ימינה,  ובטרם תגיעו למלון מג'סטיק,המשיכו שמאלה בשביל עד לקמפניולה, שם תוכלו להתרשם מעצי זית.

כשתחזרו לכביש Navene Vecchia.

רדו בירידה עד למטה וקחו את הכביש הראשון משמאל עד שתגיעו לכביש Gardesana ממש ליד החוף.

לאחר כ-3 ק"מ לאורך שביל האופניים תגיעו סוף סוף ל-Malcesine.

המסלול הזה נחשב למסלול קל למדיי, אך אם אתם חוששים לרדת משביל האופניים והאספלט , הישארו כל הזמן בשביל, המשיכו לאורך כביש Panoramica שמצטרף עם Navene Vecchia זמן קצר ליד מלון מג'סטיק. פנו שמאלה ומיד ימינה בירידה ליד מלון מג'סטיק. בחלקים היותר קשים או תלולים, פשוט רדו מהאופניים לכמה דקות ושאו אותם במקטעים הקצרים התלולים  .

מסלולי אופניים בצפון איטליה
מסלולי אופניים בצפון איטליה

מסלולי אופניים בלימונה סול גארדה

שירות השכרת אופניים:

Limone Bike Rental

שירות השכרת אופניים בלימונה סול גארדה

כתובת: Via IV Novembre, 20, 25010 Limone sul Garda BS, איטליה

אופציה אחרת:

Bike Center Limone

שירות השכרת אופניים כתובת: Via IV Novembre, 29, 25010 Limone sul Garda BS, איטליה

שביל האופניים לימונה סול גארדה: La pista ciclabile a Limone sul Garda

שביל האופניים, נחשב לאחד היפים באירופה. 

למגיעים מדרום ,סעו לאורך מערב גארדה , סימן הזיהוי שהגעתם למקום יהיה באנדרטת המלחמה. תוכלו לחנות בחניון.

אם הגיתם מכיוון צפון, סעו לעיירה הציוארית לימון דל גארדה, תחנו תחילה ב-Lungolago Marcone ולאחר מכןלכו ברגל או רכבו על האופניים (כ-4 ק"מ) עד שתגיעו לתחילת שביל האופניים. 

שביל האופניים Limone sul Garda ממוקם על  חוף ברשיה של אגם גארדה וייקח אתכם אל הנופים היפים ביותר באגם ולכן הוא כה מומלץ. 

הסימון בכחול  זהו שביל האופניים/הולכי רגל  ואילו הסימון באדום זה המסלול באספלט. הקטע  הראשון הוא של -4 ק"מ ועובר במסילה  מאובטחת בלוחות בטון, המסלול של ה-2 הק"מ האחרונים , הוא מדהים ביותר, תרגישו שאתם תלויים ממש בין השמיים לארץ. אך על דאגה כל המסלול מאובטח בפלדה, בטוח לגמרי ואתם יכולים ליהנות מרכיבה נעימה בבריזה ונופים  

העיירה שבנתה את מסלול Limone sul Garda, הקימה שירות השכרת אופניים או אופניים חשמליים, המשמש  את התיירים והמקומיים לצורך מסלול זה. 

תעריפי עלות השכרת אופניים היא סביב 20 יורו לחצי יום ו-30 יורו לכל היום-אך כמובן התעדכנו במקום ושימו לב כי ייתכנו שינויי תעריפים.

מסלול רכיבה על אופניים מאלבנגה לג'נובה, וסביב ליגוריה

ליגוריה, מסלול אופניים Ponente Ligure.

מסלול האופניים הפופולרי הזה ידוע בזכותהנופים המדהימים, המסלול כולל את שביל Pista Ciclabile del Ponente Ligure, מסלול באורך של  24 קילומטרים המסלול מופרד מהכביש, מהוא עובר לאורך מסלול שהיה פעם של הרכבת הישנה . מומלץ מאוד לשכור אופניים ולצאת אל המסלול שהוא בגדר חובה עבור חובבי רכיבה.

 המסלול המתחיל מאלבנגה לג'נובה הוא מסלול מקסים שלוקח אתכם דרך הגבעות של ליגוריה. אתם תרכבו בדרך המתפתלת מעלה ומטה,במרחבים שקטים וקסומים, משובצים בצמחייה, זהו אחד המסלולים היפים והידועים גם עבור חובבי רכיבה הג'ירו ד'איטליה.

לפני סיום המסלול, תעברו כמה מנהרות יפות עד שתגיעו לעיר ג'נובה. שם תוכלו ליהנות מארוחה באחת המסעדות בעיר. שביל האופניים Maremonti בליגוריה  עובר דרך העיירות לבנטו, בונסולה ו-Framura , הוא מתאים גם למשפחות עם ילדים, שכן הוא מוגדר כביש סלול וקל. לכל אורך המסלול העובר בקו הרכבת , תחלפו לאורך חופי הים, תוכלו לראות את המים הבוהקים בצבע תכול וטורקיז.

מסלול רכיבה על אופניים על ציקלוביה דל סול, אמיליה רומניה

באיזור אמיליה רומניה יש 8,000 ק"מ של מסלולי רכיבה על אופניים, מכבישים ושבילים ועד דרכי עפר עבור הרוכבים המיומנים ורוכבי השטח.

שבילי האופניים לא חולפים רק על פני טבע, אלא עוברים גם בדרכים עירוניות, כך שתוכלו לעשות עצירות לקפה, ג'לטו ואפילו פיצה , בנוסף אם שכרתם אופניים חשמליים, תעברו לכל אורך הדרך ליד עמדות הטענה.

השבילים חוצים עשרות כבישים עתיקים, בין היתר תעברו דרך ויה פרנסיג'נה, ויה רומאה גרמניקה , ויה רומאה – בגבעות ירוקות ומטעי זיתים, אל מול נופי הרי האפנינים ,החוף האדריאטי המרהיב ביופיו.

שני מסלולי אופניים לאומיים חוצים את אמיליה רומנה, Ciclovia del Sole עובר דרך ורונה וממוקם בינה לבין פירנצה , זהו שביל מדהים העובר דרך עיירות איטלקיות , כפרים טוסקניים ונופים ירוקים ושובי לב, האוכל הטיפוסי כולל מרק ריבוליטה או מרק עגבניות שיוצע לכם בסיום מקטע רכיבה, המסלולים מומלצים מאוד למי שמחפש טיול רכיבה לא מאתגר שעובר בשביל טבול בירוק ומשלב בסיום טיול עירוני בעיר גדולה ותוססת.

טיול אופניים צפון איטליה
טיול אופניים צפון איטליה

שביל אופניים בעלייה במעבר סטלביו, לומברדיה

מעבר Stelvio הוא אחד מהדרכים המפורסמות בכל לומברדיה , במחוז הזה  תמצאו שבילי אופניים העוברים מהאלפים ועד הרי האפנינים, דרך הרים וחוצים נהרות , תמצאו את עצמכם בלב הכרמים ועד שדות אורז.תוכלו לשלב רכיבה באופניים עם ספורט אחר, טיפוס הרים,  תעברו דרך מעבר סטלביו המפורסם בעולם, מעבר מורטירו וממדונה דל ג'יסלו.

מעבר נחשב לאחד מכבישי הרכיבה הטובים בעולם כולו, הכביש בגובה של 2,757 מ' מעל פני הים, זהו מעבר ההרים הסלול הגבוה ביותר באלפים המזרחיים והשני בגובהו באלפים (אחריקול דה ל'איזרן בצרפת'). זו גם דרך אהובה במיוחד על חובבי טריאתלון וספורטאים בכלל. בשנת 1953 במהלך הג'ירו ד'איטליה, רוכב האופניים האיטלקי המפורסם פאוסטו קופפי הגיע להישג יוצא מגדר הרגיל כאשר זכה בתואר הג'ירו החמישי שלו. שיא שלא הרבה הצליחו להגיע אליו.

חשוב להבין שהמסלול במעבר Stelvio מיועד לרוכבים מיומנים בלבד, ופחות מתאים למשפחות עם ילדים או רוכבים מתחילים או לא מספיק מיומנים ברכיבות ארוכות ובגבהים. לאלה הרוצים לרכב בלומברדיה, יש אפשרות לבחור במסלול של 279 ק"מ מהרי האלפים הראטיים עד לאגם איסאו. כמובן לא ברצף, המסלול מחולקל-5 קטעים,כל המסלולים עוקבים אחרי נהר אוגליו המרהיב, בדרך תעברו בדרכים הרריות ובנופים של שממה מוחלטת.

רכיבה מהדולומיטים לוונציה, בונטו

ונטו אולי לא ידועה בכך, אך יש במחוז זה כ- 1200 ק"מ של שבילי אופניים, השבילים מסומנים היטב ובכל דרגות הקושי. ארבעת המסלולים העיקריים מחולקים  למקטעים ומיועדים למשפחות ועד רוכבים ספורטאים.

זהו אחד מהמסלולים היפים באיטליה, שכן הם עובריםדרך  הדולומיטים-ונציה מהנופים הבלתי נשכחים. אתם תסעו לצד ההרים היפים בצפון איטליה, אל אחת הערים הציוריות ביותר בעולם.

המסלולים L'Anello del Veneto עוברים דרך אגמים והרבה ירוק. למשפחות עם ילדים ומתבגרים, מומלץ לבחור במסלול רכיבה מישורי וקל כגון ויה קלאודיה אוגוסטה, דרך רומית עתיקה המשתרעת מגרמניה ואוסטריה ל-Vento באיטליה, זה יכול להיות טיול רכיבה מדהים, חוצה מדינות, עם עצירות לאטרקציות, פארקים, נופים ושילוב של שופינג וקולינריה מקומית.

טיול אופניים צפון איטליה
טיול אופניים צפון איטליה

רכיבה על שביל Alpe Adria, פריולי ונציה ג'וליה

הדולומיטים הפריוליים מוכרים כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, וחלק מהמסלולים יקחו אתכם אל מחוץ לאיטליה.

מסלול האופניים Alpe Adria עובר מהעיר של מוצרט זלצבורג שבאוסטריה לים האדריאטי בגראדו, תחלפו על פני נוף שמתחיל מאוסטריה ההררית ועד להגעה לחוף, כך שהוא מאוד מגוון, תחלפו על פני לגונות פארקים, ביום אחד תוכלו לעצור בפריולי ונציה ג'וליה, שביל האלפה אדריה חוצה את כל האזור ויאפשר עצירות במקומות מדהימים.

תוכלו לשלב סיורים בערים,, תעברו דרך עיירות ציוריות וכפרים מימי הביניים, כמו Venzone לפני שתגיעו לאודינה,  עיר המאופיינת באדריכלות וונציאנית תחלפו בהשך מסלול הרכיבה אל גראדו, אי עם לגונה, שמורות טבע ונופים בלתי נגמרים, למשפחות שמחפשות לשבור את השגרה של טיולים ברגל או בתחבורה ציבורית, בהחלט מומלץ, לחצות מדינות עם אופניים.

Il Colle del Gran San Bernardo, Valle D'Aosta

שביל אופניים בעמק אאוסטה -זהו  האזור הקטן ביותר בצפון איטליה, אך הוא ידוע בנופיו עוצרי הנשימה, הוא גובל בצרפת ובשוויץ. העמק Valle d'Aosta הוא  שטח המוקף בעיקר בהרים, לכן התכוננו לגבהים שתצטרכו לחצות, בהחלט לא לכל אחד, תצטרכו להביא עצכם אופניים עם גלגלים עבים מהרגיל המותאמים לתנאי הכבישים. זהו עוד אזור הידוע ופופולרי ברב ספורטאי לג'ירו ד'איטליה, וגם הטור דה פראנס עבר כאן.הנופים הם מרהיבים, עמקים , הרים, נהרות, כל מה שצריך כדי להפוך את הטיול למוצלח. ישנו גם שביל האופניים באורך 22 ק"מ המותאם גם לרוכבים לא מקצוענים.

אם אתם מחפשים מסלול מאתגר, המסלול בעיירה מרטיני לבורג-סן-מוריס, בגובה 2,474 מ' לפיקולו סן ברנרדו בגובה 2,188 מ', הוא המסלול עבורכם, רק אם אתם בכושר וסיבולת מצויינת ,הנופים שתראו בדרך יהוו פיצוי הולם לרכיבה שנחשבת למאתגרת ביותר באיטליה.

טיול אופניים צפון איטליה
טיול אופניים צפון איטליה

שביל רכיבה על אופניים מ-Dolci Terre ל-Langhe, Piemonte

פיימונטה היא אזור פחות מתוייר וכולל את לאנגה  עם נופים המוכרים על ידי אונסק"ו, האזור  מתהדר בשבילי אופניים החוצים  11 עמקים שניתן להתחיל מטורינו. השביל ייקח אתכם על פני מגוון של נופים, כפרים עתיקים .

בטורינו, תוכלו לקחת את שביל הקורונה ורדה, מסלול אופניים להולכי רגל המחבר נופים המוכרים כאתרי מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 1997, שטחים מופלאים הסובבים את העיר היפה טורינו.

המסלול של Dolci Terre ל-Langhe עובר מאקווי טרמה למומבארוצו, במחוז אמרטו. תוכלו לעבור דרך כרמים ולהיכנס ליקבים לטעימות של יין, ולאחר מכן לרכוב דרך שבילים ירוקים ויפים המאפיינים את פיימונטה.

יש שביל המשתרע בין לומברדיה, פיימונטה ושוויץ באגם מאג'ורה תוכלו לבחור בשביל המטפס אל Mottarone , בנוסף יש שבילים היורדים מהגבעות המקיפות את האגם.

קומו ידוע בווילות יוקרתיות וכפרים על שפת האגם. למעשה, אך למעשה האיזור רצוף במסלולי רכיבה המשמשים אף לתחרויות וארועי הג'ירו די לומברדיה . למי שמחפש מסלולי שטח אקסטרימיים, תמצאו מסלולי שטח רבים בגבעות המקיפות את האגם, עם נוף עוצר נשימה של אחד האגמים המרהיבים בעולם. מסלול מומלץ ייקח אתכם במורד מונטה טרמצו עד למטה  לחופי האגם.

אגם גארדה מתאפיין במטעי זיתים, גבעות, חופים , יש הרבה אפשרויות רכיבה של אספלט ושטח. 

אגם איזאו שהינו פחות עמוס משאר האגמים, מציע מסלולים המותאמים לכל דרגות הקושי. מסיורקל לכל המשפחה עד לטיפוסים של ג'ירו ד'איטליה, אם אתם מחפשים מסלול מאתגר קחו את  Colle del Gallo:  מסלול באורך 8 ק"מ, מסלול אחר נקרא -Conca della Presolana הוא האזור האידיאלי לחובבי הטבע, חולף על פני עמקים והרים.

טיול אופניים צפון איטליה
טיול אופניים צפון איטליה

לחזור למשהו ספציפי?

סיורים ופעילויות באיזור אגם גארדה

סיורים ופעילויות בדולומיטים

חוויה באיטליה מתחילה כאן

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן