north italy

סירמיונה (Sirmione)

סירמיונה - המדריך המקיף למטיילים - מה יש לעשות, אטרקציות, פעילויות, מה לא לפספס, מסעדות מומלצות, אתרי תיירות

יום טיול לסירמיונה יאפשר לכם לגלות את אחד המקומות הקסומים ביותר בכל אגם גארדה, כל כך יפה שהוא מכונה לעתים קרובות " פנינת האגם ". אווירות הקסם שלה תוארו על ידי המשורר הרומי קטולוס עוד במאה הראשונה לפני הספירה.

אטרקציות ופעילויות שאפשר להזמין אונליין:

 שייט בסירת מרוץ

השייט מקיף את כל חומות המצודה: ראו כאן וכאן

מאמצע החוף הדרומי של אגם גארדה, רצועת אדמה דקה מאוד משתרעת לאורך 4 ק"מ (2.5 מייל) צפונה, זהו חצי האי סירמיונה , אחד המקומות המקסימים ביותר באגם גארדה, העיירה סירמיונה , היא כפר ציורי בה נמצאו שרידים מהתקופה הרומית , בעבר סרמיונה היתה וילה רומית עצומה.
סירמיונה משלבת היסטוריה, אמנות, אדריכלות , בתוך 2-3 שעות תוכלו לבקר בכל מוקדי העניין המרכזיים:

טירה מימי הביניים 

מערת קטולוס (חפירות ארכיאולוגיות)

טיילת פנורמה על שפת האגם

סירמיונה היא גם נקודת מוצא לטיולי שייט באגם גארדה , כדי להתפעל מהמערות של קטולוס, שהן בכלל חורבות עליהן נפרט בהמשך וטירת סקאליגר מימי הביניים, אליה ניתן להיכנס , ועד לטיולים ארוכים יותר לאי בורגזה , איי גארדה , סאלו וכו'.

זה וגם אזור הייצור של יין לוגאנה . ישנם יקבים רבים בהם ניתן לערוך סיורים מודרכים עם טעימות יין .

מתחילים לטייל בסירמיונה

הטיול שלכם מתחיל מכניסה לכפר, העובר דרך חומות הטירה הקסומה והשמורה היטב,. כיום הגישה היא באמצעות גשר לבנים, אך במקור היה גשר נפתח שניתן היה להרים אותו במידת הצורך ולבודד את הכפר. קצה חצי האי סירמיונה תמיד עמוס בסירות דייגים ויאכטות, תוכלו ליהנות מנוף יפהפה של הטירה, לעשות שייט סביב חומות העיר.

הטירה

המזח של טירת סירמיונה מוקף חומות ומגדלים. הכניסה לטירה נמצאת מימין ממש בתוך הכפר. בכניסה יש עדיין את הסמל של משפחת סקאלה (המגן עם הסולם) והאריה של מרקו הקדוש, סמל רפובליקת סרניסימה של ונציה , סמלים של שתיים מהמעצמות ששלטו על סירמיונה.

מהחצר תוכלו לטפס אל עד למעלה אל המקום שממנו תיהנו מנוף מדהים של 360 מעלות של הכפר וחצי האי סירמיונה . מראש התצפית  ניתן לראות בבירור את המזח הקטן של הטירה מוקף חומות ומגדלים שנבנו במים, מה שהיה מגן על הסירות שמצאו שם מחסה מפני התקפות אויב.

הטירה הנוכחית נבנתה על ידי Cansignorio della Scala בסוף המאה ה-14, והגדילה מבצר קודם שנבנה על מגדל רומי .

מרכז הכפר

דרך כמה סמטאות צרות מגיעים לפיאצה קרדוצ'י, לב ליבה של סירמיונה, עם בתי הקפה העמוסים, המלונות, המסעדות, הפיצריות. מפיאצה קרדוצ'י ישנן נקודות עלייה מהן ניתן לקחת את סירות קו הניווט הציבוריות או סירות מנוע פרטיות עליהן יוצאים לטיול באגם גארדה. ליד המזח נמצא פסל של ולריו קאטולוס.

מי היה גאיוס ולריוס קאטולוס?

גאיוס ולריוס קאטולוס נולד בסירמיונה בשנת 84 לפנה"ס. שלו היה משפחה עשירה וחשובה והעניק אירוח לג'וליוס סזאר במהלך מסעותיו לגאליה. כדי לתת אירוח לדמות כמו קיסר היה צריך מקום ראוי. זהו אחד הרמזים שמובילים רבים להאמין שהווילה הגדולה והמפוארת, ששרידיה מוכרים כיום כ- "מערות קטולוס", היא למעשה המקום בו נולד המשורר המפורסם ובילה את ילדותו.

מערות קטולוס

החפירה הארכיאולוגית  חשפה את מה שהיה פעם הווילה הרומית בסירמיונה .

כדי לבקר במערות קטולוס. יש לצאת מהכפר ולהמשיך צפונה עד לקצה הקיצוני של חצי האי סירמיונה. שרידי הווילה הרומית העתיקה תופסים שטח של כ-2 הקטרים ​​(5 דונם – 20,000 מ"ר) מה שהופך אותה לאתר הארכיאולוגי הגדול ביותר בצפון איטליה . לא מדובר במערות אמיתיות כמובן, אלא בווילה שננטשה ונחרבה, תוכלו  לראות צמחייה עבותה ושופעת מסביב ומעל המבנים העצומים של ההריסות עםחדריהן התת-קרקעיים, מה שיצר את הרושם שמדובר במערות טבעיות.

"מערות" באופן כללי היו מה שאנשים כינו אז החדרים הגדולים של מבנים נטושים של התקופה הרומית העתיקה. כאשר, עם הרנסנס, היה הגילוי מחדש של האמנות העתיקה, ציירים ירדו עם חבלים ולפידים בתוך ה"מערות" הללו כדי ללמוד את הקישוטים על הקירות מהם שאבו השראה. וילות בימי קדם היו בתי מגורים שנבנו באמצע אחוזות עצומות.שבו חיו פועלי חווה ועבדים. מעט מאוד נשאר מהגוף הראשי של הווילה של סירמיונה. עם זאת, מה שמרשים היום הם שרידי הנספחים והמבנים התומכים ששימשו את הגוף המרכזי. הווילה נבנתה למעשה על שטח לא אחיד עם שקעים והבדלי גבהים שאותם היה צריך לשטח על ידי מילוי תעלות, ובמקום שההבדל בגובה מודגש מדי, בניית מערכת מורכבת של מבנים יצרה במה רחבה שעליה נבנה חלק המגורים.

בעליה לראש הרציף הזה תעברו ליד שרידי קריפטופורטיקוס רחב וארוך , גלריה תת-קרקעית כפולה, 

הכניסה הייתה כנראה בצד הדרומי של הווילה. נותרו כיום רק מעט סימנים לקירות היקפיים של כמה חדרים גדולים , עקבות של פסיפס, אך הביקור לאוהבי ארכיאולוגיה יהיה מרתק .

למתחם היה ספא משלו. כעת נותרו בבירור בין שני חדרים גדולים, מערכת החימום הגאונית של חללים שאליהם הועבר אוויר חם מתנור. האחד, הגדול יותר, היה אולי הטפידריום למים פושרים, השני, הקטן יותר, הקלידריום לאמבטיות חמות. מבנה אחד שקירותיו השתמרו היה כנראה בור המים שסיפק את המים לספא.

הבור הגדול

בור מים גדול עוד יותר ממוקם באמצע הטיילת שבה היה הגוף הראשי של הבניין. זו הייתה יצירה מרשימה, באורך של 43 מטר, עומק של 8-9 מטר (30 רגל), חפורה בסלע ומכוסה בתקרה מקומרת בלבנים המסודרות בדוגמת אדרה אשר, אלפיים שנה מאוחר יותר, היא נשמר בצורה מושלמת. הוא שימש לאיסוף המים לכל מטרה של הווילה כולה, שבנויה על שלוחה סלעית, והייתה רחוקה מדי ממי האגם .

המרפסת

שרידי המבנה ששימש את מרפסת הווילה הרומית

הקצה הצפוני של הוילה התאפיין במרפסת גדולה, הבנויה על המבנים הגבוהים והמרשימים ביותר, ממש ליד האגם. הפלטפורמה הגדולה קרסה כמעט לחלוטין. כמה אבנים מחוררות שנמצאו בין ההריסות למטה הובילו להשערה שמסביב למרפסת ישנה מערכת עמודים שתמכו בוולריום גדול , מעין אוהל דומה לאלה של תיאטראות ואמפיתאטראות.

נטישת הווילה

במאה ה-3 הוילה ננטשה.הפלישות הראשונות של פלישות הברברים הבהירו כי בית מגורים כה מפואר, בעמדה כה פתוחה, בלתי אפשרי להגן עליו, היה טרף קל לביזה ולאלימות.

הירידה הייתה מהירה ובלתי נמנעת.

המוזיאון

הסיור המודרך במערות הקאטולוס מסתיים במוזיאון הקטן אך המעניין מאוד הצמוד לבניין השירות. מוצגים הממצאים שנחשפו במסעות החפירה השונים שנערכו בווילה ובשאר השטחים הסובבים אותה: שברי אפריזים, כלי חרס, מנורות שמן, ברונזה, מטבעות, כתובות, אבני דרך.

שבר של פרסקו שנמצא בווילה המוצג במארז במוזיאון ראוי לתשומת לב מיוחדת. הוא מתאר בחור צעיר אוחז במגילה, לבוש בטוגה פטריציית טיפוסית . רבים אוהבים לחשוב שזה דיוקנו של המשורר הצעיר קטולוס.

הספא

מעיין חם תת מימי על קרקעית אגם גארדה

בשנת 1889 כמה צוללנים גילו בתחתית האגם ממש ליד חצי האי סירמיונה מעיין שממנו דלפו מים בטמפרטורה של כמעט 70 מעלות צלזיוס (150 F°) . היו ששיערו שהרומאים כבר הכירו וניצלו את המים החמים. עם זאת, זה די לא סביר שכן המקור ממוקם בעומק של 15 מטר (50 רגל) ורק פיתוח ציוד צלילה אפשר את הגילוי.

מי הגופרית של סירמיונה הוכיחו יעילות בטיפול מחלות שונות.המים הועברו ועדיין מופצים לספא תרמי ולכמה בתי מלון.אם האגם רגוע מספיק, ניתן לראות את הבועות העבות כשהן מגיעות לפני השטח וניתן להבחין בריח הגופרית האופייני.

טיילת פנורמית

טיילת מומלצת להליכה

מומלץ מאוד ללכת לאורך הטיילת היפה העוברת לאורך האגם בצדו המזרחי של חצי האי. תעברו לאורך מלונות פאר וחופים, תראו ברבורים.לאחר מכן תעברו לאורך תחנת שאיבת המים התרמיים . לידם ניתן להריח את הריח האופייני של גופרית.נוצרה בריכת שחייה ראשונית על האגם בה מצטברים המים החמים המאפשרים שימוש חופשי בספא.לאורך הטיילת הפנורמית תוכלו ליהנות מכמה נופים מדהימים של הטירה והכפר .

שייט פשוט חובה!

מסירמיונה ניתן לבצע טיולי שייט, הן בכלי השיט של חברות שונות בגארדה אשר מחוברים עם כל הכפרים של אגם גארדה, והן עם הסירות הפרטיות הרבות שבהן ניתן  לעשות מסלולי שייט מותאמים אישית ברחבי חצי האי, מסביב לחומות העיר ואף באזורים שונים באגם, בליווי מדריכי תיירים הממחישים את ההיסטוריה, האמנות, הטבע ושל האזור.

דרכי הגעה לסרמיונה

תוכלו להגיע ממש בקלות לסירמיונה מוורונה . זה רק כמה תחנות ברכבת לדסנזאנו דל גארדה, ומשם תוכלו אפילו ללכת ברגל, לתפוס מעבורת או לקחת אוטובוס , הנסיעה תימשך כשעה ותעלה בערך 4.45 אירו מורונה.

הנסיעה מוורונה ברכבת תארך בסך הכל 30 דקות, ויש גם אוטובוסים סדירים שנוסעים בין שני היעדים. 

ממילאנו זה מסע קצת יותר ארוך, אבל זה לא יותר מסובך. תעלו על רכבת במרכז מילאנו וסעו ישירות לדסנזאנו דל גארדה. הנסיעה תימשך כשעתיים ותעלה כ-8.75 אירו. אוטובוסים זמינים גם ממילאנו, אבל הנסיעה לוקחת  קרוב ל-3 שעות והם יקרים יותר מרכבות, אז אם אתם נוסעים מבירת האופנה, מומלץ להגיע לסרמיונה ברכבת. 

הגעה לסרמיונה בטיסה

שדה התעופה הקרוב ביותר לאגם גארדה הוא ורונה, ומשם תוכלו להגיע לסירמיונה באוטובוס או ברכב.

אוטובוסים מחברים את סירמיונה עם פסקיירה, דסנזאנו דל גארדה וורונה, שלוש עיירות העיקריות לאזור והן גם אחת הדרכים הנוחות ביותר לחקור את האזור.

אם אתם מעדיפים לנהוג, שימו לב שסירמיונה סגורה לתנועה ותצטרכו להשאיר את המכונית מחוץ לעיר בחניונים המיועדים לכך. אלה יכולים להיות יקרים: אם נשארים ללילה, שאלו את המלון אם יש לו מבצעים מיוחדים או אם הם יכולים להמליץ ​​על סידורים עבור המכונית.

איך להתנייד בסירמיונה

לאחר שהגעתם לסירמיונה, הדרך הקלה ביותר להתנייד היא ברגל. הכפר קטן ומרחקי ההליכה בין האטרקציות קצרים.

אם אתה רוצה לחקור דברים מחוץ לעיר או רוצה לחקור עיירות אחרות באגם גארדה כמו Peschiera del Garda, תוכלו לעבור ביניהן באמצעות שירותי סירה, שהם די אמינים ובמחיר סביר מדי.

כנסיית סן פייטרו

כנסיית סן פייטרו ממוקמת ליד שביל התיירות הטיפוסי בסירמיונה. הגישה די תלולה, אז סביר להניח שיהיה שקט. ממוסגרת על ידי עצים גבוהים וירוקים, הכנסייה הישנה והמדהימה מעוטרת בפשטות אך מרהיבה. בפנים תמצאו חלונות ויטראז', ציורי קיר מהמאה ה-12 וה-15 ואנדרטה לזכר מלחמה.זה מקום יפה ושליו לבקר בו, נהדר להתרחק מהרחובות העמוסים תיירים לזמן מה. 

מסעדות מומלצות בסרמיונה

Cremeria Bulian – נתחיל מהקינוח כי את הגלידה הזו פשוט אסור לכם לפספס! גלידה משובחת במגוון טעמים ומעניקים לכם כמות נכבדת של גלידה..בקיצור חוויה של מקום!

Modì – מסעדת הפיצה , אידיאלית לקבוצות תיירים בשל איכות המרכיבים של המטבח שלהם ומיקום הנוף לאגם .

Silk – בר מסעדה ופיצריה ,בישיבה במרפסת על שפת האגם תוכלו ליהנות מנוף עוצר נשימה תוך התענגות על מטבח ים תיכוני מענג וטרי תמיד יחד עם מבחר רחב של פיצות ריחניות. 

Casa dei Pescatori

מציעה אפשרות ליהנות מנופים נפלאים וכמה מהמנות הטובות ביותר שיש לסירמיונה להציע, המגישה דברים כמו פסטה ביגולי בעבודת יד, טרטר טונה ודגים טריים שנתפסו באגם גארדה עצמו.

ראוי לציין גם את Il Mosaico Ristorante , שהוא מקום נהדר לאוהבי פיצה. בנוסף לפיצה בעבודת יד, היא מגישה גם קינוחים טעימים וכמה מנות ראשונות מפנקות.

LA RUCOLA

תוכלו לבחור מתפריט שבע מנות. דגים, בשרים ורשימת יין מכובדת. ב-100 אירו בארוחה מוצעים גם גם שבעה לחמים שונים.תפריט מגוון, אוכל איטלקי, ים תיכוני, אירופאי, בינלאומי, ידידותי לצמחונים, אפשרויות טבעוניות, אפשרויות ללא גלוטן.

IL GIRASOLE

Via Vittorio Emanuele 72, 25019 Sirmione , איטליה

הזמנות, ישיבה בחוץ , ישיבה , צוות המלצרים , מציעה כיסאות אוכל לתינוקות , מגישה אלכוהול, בר מלא, Wi-fi חינם

איטלקי, פיצה, פירות ים, ים תיכוני, ידידותי לצמחונים, אפשרויות טבעוניות, אפשרויות ללא גלוטן

Il Girasole

ממוקמת במרכז ההיסטורי של סירמיונה , Ristorante il Girasole יש חדר אוכל גדול (ללא מעשנים) ומרפסת מקורה בחלקה מוקפת פרחים וצמחים, המשקיפה על ויה ויטוריו עמנואל הציורי. זוהי מסעדה אידיאלית לארוחת ערב רומנטית לאור נרות או לבילוי עם החברים, חדר האוכל ממוזג ויכול להכיל 60 איש; המרפסת 40 איש . המטבח יצירתי , מרתף היינות, מציע כ-450 יינות מקומיים שונים (גרדה ופרנסיאקורטה), לאומיים ובינלאומיים.האוכל הוא באיכות הגבוהה ביותר.

RISTORANTE PACE

מסעדה המציעה כוס פרוסקו חינם עם ההגעה, האוכל משובח. בהחלט לא מלכודת תיירים מומלץ לטעום מיין הבית המצויין והפסטות העשוות בעבודת יד.

RISTORANTE RISORGIMENTO

Piazza Giosue' Carducci 5/6, 25019 Sirmione , איטליה

איטלקי, פירות ים, ים תיכוני, בינלאומי, ידידותי לצמחונים, אפשרויות טבעוניות, אפשרויות ללא גלוטן

במשך יותר מ-100 שנה מסעדת ריסורגימנטו היא אתר מפורסם בעיר העתיקה של סירמיונה: ב-Risorgimento תמצאו מטבח מסורתי מעולה המוגש באווירה חמימה, מגוון רחב של יינות עם יותר מ-1100 תוויות מכל רחבי העולם ו- 'חדר סיגר בלעדי. באמת שקשה למצוא מילים לתאר עד כמה האוכל טוב ב-Risorgimento's. לעונות השנה יש חלק עצום בתפריט כאן כדי להבטיח את האיכות הגבוהה ביותר בכל עת: שילוב של מרכיבים איטלקיים קלאסיים עם טעמים אירופאיים, כל מנה היא שלמות מוחלטת הן בהגשה והן בטעמים.המסעדה מציעה חווית האוכל הטובה ביותר והשירות במקום מקצועי .

IL CICLONE

Via Verona 29, 25019 Sirmione , איטליה

מסעדה מקסימה עם נוף יפה של אגם גארדה. המציעה תפריט רחב של אוכל, תפריט משקאות ויינות ושירות יוצא מן הכלל .

מסעדת TANCREDI

Via Venticinque Aprile 75, 25019 Sirmione , איטליה

עם נוף לחזית האגם, Tancredi Restaurant 'n Drinks, מציעה אווירה אלגנטית ועכשווית: היא מקבלת בחום את אורחיה באזור פטיו חיצוני עם מדרגות המובילות למרפסת הגג עם נופים מדהימים של האגם. שני גנים פתוחים עם ספות נוחות, שבהם אפשר ללגום בנחת אפריטיף או משקה לאחר ארוחת הערב. Tancredi Restaurant 'n Drinks, ידועה במיוחד בסגנון האוכל שהיא מציעה: תענוגות קולינריים, המשלבים את ההשפעות הים תיכוניות עם המסורות האזוריות, יינות מצוינים שנבחרו מכל רחבי העולם.מומלץ להזמין מאכלי ים לינגוויני, אספרסו טוב וכמובן כל זה מגיע עם נוף נפלא .

RISTORANTE GIAPPONESE LAKHU

Via Todeschino 53, 25019 Sirmione , איטליה

השירות והקבלה במסעדה זו הוא נפלא. הצוות קשוב ואכפת לו אם אתה אוהב את האוכל. המיקום נמצא במרחק מהעיר העתיקה. המסעדה היפנית כוללת סושי וסשימי מצויינים, לאוהבי המטבח היפני .

איל מוזאיקו IL MOSAICO

Via Brescia' 49/51, 25019 Sirmione , איטליה

מסעדה איטלקית שלא מאכזבת, הפסטות עשויות במידה הנכונה , כמו גם מנות הבשר והדגים. האווירה במסעדה מזמינה, תוכלו למצוא החל ממנות פשוטות המותאמות לכל חיך ועד מנות מתחכמות הנראות כאילו נלקחו ממסעדת מישלן, הטורטליני עם כמהין שחור מומלץ מאוד!

המבורגריה של ליאו LEO'S HAMBURGERIA

Via Colombare 96, 25019 Sirmione , איטליה

מקום שכולו הפתעה נעימה, הוא מדורג גבוה ברשימת המסעדות הטובות ביותר בסרמיונה, הן בשל האוכל והן בשל השירות שהינו פנטסטי והפנים שאינו גדול במיוחד, אך מעוצב באופן מזמין ואלגנטי. ההמבורגרים טעימים ואיכותיים, הלחמניות והירקות טריים, התוספות גדולות ומקבלים תמורה ראויה למחיר.

שאלות ותשובות

סירמיונה נמצאת על החופים הדרומיים של אגם גארדה באזור לומברדיה. הוא ממוקם ממש בקצהו של חצי אי דק הנמתח לתוך האגם והאגם מקיף אותו משלושה צדדים.

בקרו בטירת סקאליגרוציון הדרך המפורסם ביותר בסירמיונה והנופי ביותר, היא טירת סקאליגרו של סירמיונה. טירת סקאליגרו היא מימי הביניים מהמאה ה-13 לספירה. אתם ניגשים לטירה דרך השער הראשי שלה ותוכלו לטפס עד לתצפית שתזכה אתכם בנוף פנטסטי של האגם , ממוסגר על ידי מערבי הטירה העתיקה.

סירמיונה יפה מאוד ומושלמת לחצי יום טיול. העיירה סגורה לתנועה מטבעה של הגיאוגרפיה והפריסה שלה והיא תענוג של רחובות קטנים ופיאצות.

הדרך הטובה ביותר לחקור אותה היא לשוטט, להתפעל מהחצרות והמרפסות הנסתרות, לתפוס נופים של האגמים ולעצור בחנויות המזכרות הרבות.

בקרו בגרוטה די קאטולו המדהימה

'Grotte di Catullo' היא הווילה הרומית העתיקה השמורה ביותר בצפון איטליה, הממוקמת בסירמיונה!

הווילה נמצאת בקצה העליון של חצי האי סירמיונה, היא משקיפה על האגם והיא יפהפיה: ההריסות, הצמחייה שמסביבן והנופים של האגם שמאחוריהן הופכים את זה לאחד המקומות המרהיבים באזור!

לסירמיונה כמה מהחופים הטובים ביותר באגם גארדה , מושלמים לשיזוף ושחייה.

חוף סירמיונה המפורסם ביותר נקרא ג'מייקה והוא אכן יפה מאוד זהו גן עדן טרופי באגם איטלקי, חוף זה ממוקם ממש מתחת להריסות המערה דה קאטולו ומציע הזדמנות מושלמת לספוג את השמש, להתקרר עם כמה משקאות בבר החיצוני שלהם, או  להתנסות בספורט המים .

חוף מפורסם נוסף הוא Spiaggia delle Muse, שמציע נופים יפים של הטירה.

בסירמיונה תוכלו ליהנות גם מ-Lido delle Bionde (חוף נוסף) ואם אתם אוהבים גלישת רוח, כדאי לכם לפנות אל Spiaggia Galeazzi, בבסיס חצי האי.

בהחלט ואתם תוכלו להירגע  במרחצאות התרמיים של סירמיונה

סירמיונה היא יעד תרמי מפורסם ויש בה אתרי ספא מקסימים .המפורסמות ביותר הן Aquaria (בריאות וספא תרמי), Terme di Catullo ו-Terme di Virgilio, המציעים אמבטיות תרמיות, עיסויים וחבילות פינוק וטיפולים.

אחת הדרכים הטובות ביותר לבילוי בעיר סירמיונה היא באמצעות סיור בסירה המאפשר לראות את העיירה מהמים. יש כמה לבחירה, בנקודות מחיר שונות: 

25 דקות סיור בסירה בחצי האי ובסירמיונה

סיור של 25 דקות בסירת מנוע ברחבי חצי האי סירמיונה

סיור באגם גארדה מסירמיונה עם פיצה ופרוסקו

לסירמיונה יש ביקוש גבוה וזה אומר שהמחירים ללינה בעיר הם דיי יקרים, במיוחד אם אתם מחפשים את האזור הקרוב ביותר לטירה. הזמנה מראש חיונית, אל תצפו להגיע בעונת השיא ולמצוא מקום בשפע. אפשר לבדוק מלונות פה

Ristorante Risorgimento  (מסעדת מישלן) האלגנטית, אשר במשך למעלה מ-100 שנה היא המקום  עבור חובבי המטבח הטוב ביותר.

Tancredi, Restaurant 'n Drinks Michelin- מסעדה עם אווירה מודרנית ומתוחכמת על שפת האגם, המטבח האופנתי בסירמיונה מוציא מנות מוקפדות, מנות גורמה מידי השף , בין יתר המנות תוכלו למצוא פירות ים ודגים.

חוויה בחו"ל מתחילה כאן